Ibum Express 0,4g 24 kaps.

10,86

SKU: 874f1584286e Kategorie: , ,

Opis

Postać leku: Kapsułki miękkie Dawka: 400 mg Opakowanie: 1 op. 24 kapsułki Skład: 1 kapsułka zawiera: Ibuprofenum 400 mg makrogol 400, potasu wodorotlenek 50%, żelatyna, sorbitol ciekły częściowo odwodniony, woda oczyszczona, żółcień chinolinowa E 104, błękit patentowy E 131. Działanie: Preparat zawiera maksymalną dawkę ibuprofenu 400mg dopuszczoną bez recepty,zamkniętą w kapsułce żelowej dzięki temu szybko się uwalnia i działa. Lek należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych, działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.Polecany w bólach różnego pochodzenia o średnim i umiarkowanym nasileniu. Wskazania: Preparat polecany na bóle głowy (w tym także migreny), bóle zębów, bóle mięśni, bóle po urazach,bóle stawów, nerwobóle. Bolesne miesiączkowanie. Stany gorączkowe. Dawkowanie: Zalecane dawkowanie: Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: dawka początkowa 400 mg (1 kapsułka), w razie potrzeby co 4 do 6 godzin. Nie należy stosować dawki większej niż 1200 mg (3 kapsułki) na dobę. Przeciwwskazania: Uczulenie na którykolwiek ze składników leku, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, ciężka niewydolność serca, stosowanie innych NLPZ w tym inhibitorów COX-2, ciąża, skaza krwotoczna, nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat, toczeń rumieniowaty, nadciśnienie tętnicze, astma oskrzelowa, laktacja, nietolerancja niektórych cukrów.Kobiety w ciąży lub karmiące piersią przed zastosowaniem leku powinny skonsultować się z lekarzem. Działania niepożądane: Niezbyt często: ból głowy, niestrawność, ból brzucha, nudności, pokrzywka, świąd.

 

xxxxx

yyyyy

 

(0)