Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Towarzystwo sportowe
Kolejarz Opole

Zuzelend.pl - Rozmowa z Wojciechem Załuskim

Żużlowy sezon zbliża się wielkimi krokami. Już w pierwszej rundzie na opolską drużynę czeka potyczka z faworyzowanym Startem Gniezno. Trener Wojciech Załuski na łamach portalu zuzelend.pl przyznaje, że ma tremę związaną z tym meczem. Będzie to przecież jego debiut w nowej roli.

 

Będę miał tremę. Już nawet o tym myślałem. Będzie podobnie jak prowadziłem pierwszy raz w zawodach naszych młodzieżowców w Zielonej Górze. Mogę powiedzieć, że nie miałem takiej tremy przed swoim pierwszym startem niż teraz jako trener. - przyznaje.

Wyjazd do Gniezna będzie pierwszym krokiem opolskiej drużyny w drodze do play offów.  Byłoby to naprawdę dobre rozstrzygnięcie, gdybyśmy się do nich dostali, a jeszcze lepiej, gdybyśmy zajęli te premiowane miejsce. Czas zrobi swoje i dowiemy się na treningach, sparingach czym chłopaki dysponują. Nie ma co rokować przedwcześnie, bo mamy obecnie martwy sezon a nazwiska nie jadą. - mówi Wojciech Załuski. Trener jest przekonany, że przynajmniej kilku jego zawodników wystrzeli z formą a drużyna sprawi niejedną niespodziankę. Jednak od razu zaznacza, że będzie to warunkowane dwoma czynnikami: Każdy z zawodników może być tym przysłowiowym czarnym koniem, jeżeli naprawdę będzie dobrze przygotowany i będzie wyposażony w dobry sprzęt. Bo każdy może być doskonale przygotowany kondycyjnie, siłowo, sprawnościowo, ale jeżeli nie będzie miał odpowiedniego sponsora, który nie zagwarantuje mu tego sprzętu, to naprawdę nic z tego nie będzie. Te dwa aspekty muszą się scalić, żeby można było coś osiągnąć. 

W połowie marca rozpoczną się treningi na Wschodniej 2. 26 marca Kolejarz spotka się w towarzyskim meczu ze szwedzką Griparną, a 1 i 2 kwietnia zaplanowany jest treningowy dwumecz ze Stalą Rzeszów.

 

Trenerowi Kolejarza, jak i całej drużynie życzymy wielu zwycięstw.

 

Źródło: zuzelend.pl