Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Towarzystwo sportowe
Kolejarz Opole

Zawodnicy są od jazdy a zarząd od tego, żeby nie było długów. Rozmowa z prezesem Grzegorzem Sawickim

Rozmowa z Grzegorzem Sawickim – prezesem Kolejarza Opole

 

 

W klubie gościł niedawno prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski. O czym rozmawialiście?
Rozmawialiśmy głównie o niezbędnych remontach na naszym stadionie. Prezydent zlecił, żebyśmy stworzyli harmonogram prac, które będą sukcesywnie realizowane przez MOSIR będący właścicielem obiektu. O nowym stadionie nie ma co marzyć, trzeba skupić się na modernizacji tego, który mamy do dyspozycji. Zresztą, ludzie są przywiązani do tego obiektu, ma on swoją historię oraz ma swój urok. Widowiska z reguły są tu ciekawe, a widzowie mogą je obserwować z niewielkiej odległości.

 

Prezydent trzyma kciuki za sukces Kolejarza?
Trzyma kciuki. Chce abyśmy awansowali. Sukces sportowy opolskiej drużyny zawsze cieszy prezydenta miasta, który jest też kibicem.

 


To oczywiste. Tylko że awans Kolejarza do wyższej ligi będzie oznaczał konieczność dostosowania stadionu do wymogów pierwszoligowych oraz wyższe dotacje na działalność sportową. Prezydent nie boi się dodatkowych kosztów?
Te koszta nie wzrosną aż tak bardzo. Stadion wciąż jest etapami dostosowywany do wymogów pierwszoligowych. Aż tak wiele do zrobienia nie zostało.

 


Prezydent był na stadionie podczas inauguracji żużla w Opolu. Jak mu się podobało widowisko?
Pan prezydent był bardzo zaskoczony ilością kibiców na stadionie. Był też pod wrażeniem przygotowania stadionu i oprawy inauguracji.

 


Pan zrezygnował ze startu w wyborach na prezydenta miasta. Dlaczego?
Uważam, że Arkadiusz Wiśniewski jest dobrym prezydentem. Cieszy mnie, że lubi on i wspiera sport. Jest dobrze odbierany przez opolan. Można humorystycznie powiedzieć, że podzieliliśmy się rolami. On będzie prezydentem miasta, a ja będę zarządzał klubem żużlowym tak długo, jak się tylko da. Mam tu dużo do zrobienia. Przede wszystkim trzeba szukać finansów i zabezpieczyć budżet na tyle, żeby spokojnie objechać sezon do końca.

 


- Dwa wysokie zwycięstwa z drużynami z Krosna i Bydgoszczy dały się we znaki?
- Cieszę się z tych zwycięstw. Zawodnicy są od jazdy a zarząd od tego, żeby nie było długów.

 


- W imieniu klubu podpisał pan umowę partnerską z TVP 3. Na czym polega współpraca?
- TVP 3 będzie emitować retransmisje i transmisje niektórych meczy Kolejarza. Na pierwszy ogień pójdzie spotkanie w Rzeszowie. Będzie to gratka dla kibiców, którzy nie będą mogli tam pojechać z drużyną.
Dziękuję za rozmowę.

 

 

ROZMAWIAŁ: MAREK BODUSZ
ŹRÓDŁO: Tygodnik Żużlowy 2018.