Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Towarzystwo sportowe
Kolejarz Opole

W środę juniorzy powalczą o finał Brązowego Kasku

Opolskie eliminacje do finału turnieju o Brązowy Kask zaplanowane były na 19 kwietnia. Z powodu padającego deszczu i niskiej temperatury zostały one przełożone na 26 kwietnia, czyli najbliższą środę. Do Opola przyjadą zawodnicy, którzy nie ukończyli 19 roku życia, a wśród nich "gość-junior" Stal-Met Kolejarza Robert Chmiel .

 Jest on jednym z faworytów imprezy. Do tego grona należy też Rafał Karczmarz, który ma niejeden udany występ w Opolu na swoim koncie, a o tym, że jest w dobrej formie świadczy zwycięstwo w eliminacjach Srebrnego Kasku, które odbyły się w ubiegłym tygodniu w Bydgoszczy. O premiowane awansem miejsca powinni też powalczyć będący nadziejami rzeszowskiego żużla Wiktor Lampart i Patryk Wojdyło. Drugi z nich zbiera dobre recenzje po ostatnim meczu ligowym. Patryk Rolnicki, czy Kamil Wieczorek także świetnie się czują na opolskim torze. W zawodach wystartuje też Wiktor Lis, którego talent chwalą w Lesznie. We wspomnianych eliminacjach turnieju o Srebrny Kask zajął trzecie miejsce, wygrywając 4 wyścigi i pokonując bardziej doświadczonych zawodników. Zapowiada się więc emocjonująca walka.

 

NIEOBECNI. Niestety, zabraknie zawodników Stal-Met Kolejarza. Tomasz Olczak i Kamil Kamiński mają już więcej niż 19 lat, a Jarosław Krzywosz musi czekać do maja na możliwość startu w oficjalnych zawodach.

 

WNIOSKI. Podczas zawodów będzie można wypełnić wniosek do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego i poprzeć projekt TS Kolejarz Opole. X trzeba zakreślić przy pozycji S/OOP/8/DKS  "Czas Na Żużel - Szkółka Żużlowa Jako Aktywna Forma Spędzania Wolnego Czasu Dzieci i Młodzieży". Klub wnioskuje o 140 tysięcy na potrzeby szkółki żużlowej.

 

NAKRĘCAMY UŚMIECHY. Klub Kibica Kolejarza Opole przypomina z kolei o trwającej cały rok akcji "Nakręć dzieciom uśmiech". Na zawody można przynieść plastikowe nakrętki, które następnie zostaną sprzedane a dochód uzyskany w ten sposób zostanie przekazny na dzieci pokrzywdzone przez los.

 

 

Obsada zawodów:

 


1. Rafał Karczmarz (Cash Broker Stal Gorzów)
2. Mateusz Pacek (Śląsk Świętochłowice)
3. Kamil Nowacki (Cash Broker Stal Gorzów)
4. Eryk Borczuch (Speed Car Motor Lublin)
5. Wiktor Lis (Fogo Unia Leszno)
6. Przemysław Giera (ROW Rybnik)
7. Szymon Szlauderbach (Fogo Unia Leszno)
8. Robert Chmiel (ROW Rybnik)
9. Wiktor Lampart (Stal Rzeszów)
10. Adrian Bialk (KSM Krosno)
11. Patryk Wojdyło (Stal Rzeszów)
12. Mateusz Rząsa (Stal Rzeszów)
13. Emil Peroń (Speed Car Motor Lublin)
14. Patryk Rolnicki (Grupa Azoty Unia Tarnów)
15. Kamil Wieczorek (MRGARDEN GKM Grudziądz)
16. Kacper Konieczny (Grupa Azoty Unia Tarnów)
R1. Piotr Pióro (Grupa Azoty Unia Tarnów)
R2. Miłosz Wypior (ROW Rybnik)

 

Do finału awansuje siedmiu najlepszych zawodników, reprezentant Śląska Świętochłowice - organizatora finału Mateusz Pacek oraz jeden zawodnik rezerwowy.

 

GDZIE? Stadion im. Mariana Spychały w Opolu, ul. Wschodnia 2

KIEDY? 26 kwietnia (środa)

CENY: biletem wstępu jest program w cenie 5 zł

 

 


MAREK BODUSZ

foto: Marek Bodusz

banery: Dominika Wilkowska, Marcin Ochota