Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Towarzystwo sportowe
Kolejarz Opole

W sobotę ponowne starcie Kolejarzy. Zapowiedź

W sobotę na torze w Rawiczu odbędzie się 8.kolejka 2. Ligi Żużlowej. Rywalem OK Kolejarza Opole będzie Stainer Unia Kolejarz Rawicz. W pierwszym meczu tych drużyn opolski Kolejarz wygrał w stosunku 52:38.


SMEKTAŁA I KUBERA W SKŁADZIE
Korzystając z wolnego terminu, Stainer Unia Kolejarz Rawicz postanowiła wystawić do składu podstawowych juniorów Fogo Unii Leszno - Bartosza Smektałę i Dominika Kuberę. Smektała w 2. Lidze Żużlowej zdobywa 2 punkty na bieg, z kolei Kubera 1,667 pkt/bieg. Razem w parze z pierwszym z wymienionych pojedzie Richie Worrall. 26-letni Anglik w tym sezonie w czterech meczach zdobywał średnio 1,882 pkt/bieg. Najlepszy występ zanotował w 3. kolejce, gdy rywalem miejscowego Kolejarza była Polonia Bydgoszcz. Worrall przy swoim nazwisku zapisał wtedy 10 punktów + 3 bonusy. Z numerem 12. wystąpi Ricky Wells. 27-letni Amerykanin w tym sezonie wystąpił w dwóch domowych meczach Stainer Unii Kolejarza Rawicz: 7+2 z Polonią Bydgoszcz i 12+2 z drużyną z Poznania. Z juniorami wystartuje Damian Baliński. 40-letni wychowanek Unii Leszno jest najlepszym polskim seniorem drużyny z Rawicza .Lepszą średnią od niego może pochwalić się Szymon Szlauderbach. To właśnie 19-letni młodzieżowiec był liderem drużyny podczas pierwszego meczu między tymi drużynami na torze w Opolu. Formacja młodzieżowa Stainer Unii Kolejarza Rawicz w tym sezonie jest bardzo mocnym punktem drużyny.

 

DEBIUT WRIGHTA W MECZU WYJAZDOWYM
30-letni Anglik ma już za sobą debiut w domowym meczu w polskiej lidze. Teraz czeka go debiut w wyjazdowym meczu. Wright w parze pojedzie z Oskarem Polisem. 22-letni zawodnik jest w tym sezonie krajowym liderem zespołu. Polsko-Angielski duet wystartuje również w drugiej parze. Prowadzącym parę będzie Hubert Łęgowik. 23-letni częstochowianin w pełni wywiązuje się ze swoich zadań. Lawson z kolei w tym sezonie wystąpił w trzech meczach OK Kolejarza: dwóch domowych i jednym wyjazdowym. W meczu ze Stalą Rzeszów 32-letni Anglik przy swoim nazwisku zapisał 6 "oczek". Działacze i kibice liczą na jego zdecydowanie lepszy występ na torze w Rawiczu. Z juniorami wystartuje lider drużyny Kevin Woelbert.


UŁAMEK I GIAZTULLIN POZA SKŁADEM
Po raz kolejny w tym sezonie miejsca w awizowanym składzie zabrakło dla Sebastiana Ułamka i Denisa Gizatullina. 42-letni wychowanek Włókniarza w tym sezonie legitymuje się ze średnią biegową 1,688. Jeszcze słabszą średnią ma Gizatullin - 1,409. Warto jednak pamiętać, że trener zespołu przed meczem może dokonać dwóch zmian w awizowanym składzie.

 


Awizowane składy:

 

OK Kolejarz Opole

1. Oskar Polis
2. Charles Wright
3. Hubert Łęgowik
4. Richard Lawson
5. Kevin Woelbert
6. Adrian Bialk


Stainer Unia Kolejarz Rawicz

9. Bartosz Smektała
10. Richie Worrall
11. Dominik Kubera
12. Ricky Wells
13. Damian Baliński
14. Szymon Szlauderbach
15. Wiktor Trofimow

 

Początek meczu: 16:15


SZYMON MICHALSKI