Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Towarzystwo sportowe
Kolejarz Opole

W Ostrovii bez zmian. Zapowiedź

W meczu 4. kolejki 2.LŻ OK Kolejarz Opole podejmie na swoim torze drużynę MDM Komputery TŻ Ostrovię. Drużyna z Opola znajduje się na drugim miejscu w tabeli, zaraz po Rawickich Kolejarzach, którzy w tym roku utworzyli fuzję z Unią Leszno.

 

 

Sebastian Ułamek poza składem

 

Niedzielny mecz z MDM Komputery TŻ Ostrovią opolanie pojadą bez Sebastiana Ułamka w składzie. Na jego miejsce trener Piotr Żyto awizował Kevina Woelberta – mocnego jeźdźca opolskich Kolejarzy i jednego z ulubieńców opolskiej publiczności, którego zabrakło w meczu z Bydgoszczą. W niedzielnym meczu Kevin pojedzie w parze z Hubertem Łęgowikiem. Częstochowianin na torze pokazuje się z bardzo dobrzej strony. Poprzednie mecze pokazały, że popularny Łęgi to prawdziwy walczak. Mecz z Poznaniem zakończył jako najskuteczniejszy zawodnik drużyny, a w meczu z Bydgoszczą zdobył 8 punktów z dwoma bonusami. Gdyby nie wykluczenie w biegu nominowanym, jego końcowa punktacja byłaby niewątpliwie wyższa.

 

 

W poprzednim meczu za Woelberta pojechał Richard Lawson. Brytyjczyk w meczu z Polonią pokazał się z bardzo dobrej strony, zdobywając wówczas 12 punktów +1 bonus dla Opolan. Nie zabraknie go także w meczu przeciwko Ostrovii. Lawson bardzo szybko zdobył sympatię kibiców. W rozmowie po meczu przyznał, że bardzo dobrze czuje się na opolskim owalu. Parę z Lawsonem poprowadzi Oskar Polis. Na jazdę 22-latka także nie można narzekać. Polis dotychczas pokazuje się z bardzo dobrej strony. W meczu z Polonią Bydgoszcz wraz z Richardem Lawsonem zdobyli taką samą ilość punktów dla Opolan. Bieg 15. odbywający się z udziałem tej pary w starciu z Polonią, skończył się podwójnym zwycięstwem dla gospodarzy.

 

 

Nie zabraknie także kapitana Opolan – Denisa Gizatullina. Rosjanin ostatnio zmagał się z problemami sprzętowymi, jednak mamy nadzieję, że wszystko już zostało doprowadzone do porządku i nasz kapitan pokaże swoją siłę. W meczu przeciwko drużynie z Bydgoszczy zdobył 9 punktów, natomiast z Poznania wrócił z dorobkiem 4 „oczek”.

 


Nieznajome pozostaje nazwisko juniora pod nr. 14, zaraz obok Jarosława Krzywosza. OK Kolejarz Opole nie ukrywa, że w drużynie brakuje pewnych punktów juniorów. Jarosław Krzywosz w poprzednich meczach pokazał jednak, że będzie walczył o każdy punkt. 4 punkty z Bydgoszczą i 5 punktów z Poznaniem to jego dotychczasowy dorobek meczowy. Oprócz niego w składzie juniorskim drużyny znajduje się także Kamil Kamiński i Mateusz Pacek.

 


W Ostrowie bez zmian

 

Drużyna z Ostrowa Wlkp. przyjedzie do Opola w takim samym składzie jak w poprzednich meczach. Ostrowianie odjechali dotychczas dwa mecze ligowe. Pierwszy mecz odbyli ze Stalą Rzeszów. Inauguracja TŻ Ostrovii nie należała jednak do zwycięskich. Drużyna z Ostrowa przegrała wówczas 52:38. Kolejny mecz z Krosnem odjechali już na swoim torze. Tu pewnie odnieśli wysokie zwycięstwo 60:29. Do zwycięstwa poprowadził ich Bjarne Pedersen, zdobywając 14 punktów +1 bonus. Z dobrej strony pokazali się wówczas Patryk Dolny (10+2) oraz Renat Gafurow (10+1).

 

 

Składy awizowane:
 

 


OK KOLEJARZ OPOLE:

 

9. Hubert Łęgowik
10. Kevin Woelbert
11. Oskar Polis
12. Richard Lawson
13. Denis Gizatullin
14.
15. Jarosław Krzywosz

 

 

MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.:

 

1. Bjarne Pedersen
2. Patryk Dolny
3. Renat Gafurow
4. Kamil Brzozowski
5. Nicolai Klindt
6. Kamil Nowacki
7.

 

 

 

Sędzia: Ryszard Bryła
Komisarz toru: Grzegorz Janiczak
Początek meczu: godz. 17.00

 

Bilety:

25 zł - BILET NORMALNY
15 zł - BILET ULGOWY (od 10 do 26 roku życia, wraz z legitymacją szkolną lub studencką, emeryt, rencista, wojskowy)
BEZPŁATNIE - dzieci do 10 roku życia

 

 

DOMINIKA WILKOWSKA