Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Towarzystwo sportowe
Kolejarz Opole

W niedzielę Kolejarz powalczy z imiennikiem. Zapowiedź


W niedzielę na torze w Opolu odbędzie się 7. kolejka 2. Ligi Żużlowej. Rywalem OK Kolejarza Opole będzie Stainer Unia Kolejarz Rawicz. Początek meczu o godzinie 17:00.

 

Goście niedzielnego spotkania do Opola przyjadą bez Bartosza Smektały, Dominika Kubery i Brady'ego Kurtza. Zawodnicy Ci wystąpią w pierwszej drużynie Unii Leszno w PGE Ekstralidze. W związku z tym, w awizowanym składzie Kolejarza Rawicz znalazło się miejsce dla 25-letniego Facundo Albina. Zawodnik ten w tym sezonie wystąpił już w jednym spotkaniu. Wówczas Kolejarz Rawicz podejmował KSM Krosno, a wspomniany Argentyńczyk przy swoim nazwisku zapisał 2 punkty z bonusem (2*,0,0). Był to jego debiut w polskiej lidze. Doparowymi Albina w niedzielnym spotkaniu będą bardzo dobrze spisujący się juniorzy. Zarówno Trofimow, jak i Szlauderbach mogą pochwalić się średnią na poziomie 2 punktów/bieg. W tym aspekcie juniorzy gości biją młodzieżowców z Opola.

 

Pierwszą parę stworzą Baliński i Pawlak. 40-letni wychowanek Unii Leszno jest w tym sezonie liderem Kolejarza. W 5 spotkaniach osiągnął średnią na poziomie 2,136 pkt/bieg. Pawlak natomiast zdobywa średnio 1,333 pkt/bieg.

 

Prowadzącym drugą parę będzie 20-letni Jaimon Lidsey. Australijczyk jest mocnym punktem rawickiej drużyny. Średnia 1,933/bieg jest dobrym wynikiem jak na zawodnika, dla którego ten sezon jest pierwszym sezonem startów w polskiej lidze. Razem w parze z Australijczykiem wystąpi Rafał Konopka. 26-letni zawodnik w tym sezonie wystartował w jednym meczu, kiedy rywalem był KSM Krosno. Wówczas Konopka zdobył 8 punktów + 3 bonusy (2,3,1*,1*,1*).

 

W drużynie OK Kolejarza wystąpią Hubert Łęgowik, Richard Lawson, Oskar Polis, Kevin Woelbert, Mateusz Pacek oraz Adrian Bialk. Jedno wolne miejsce w składzie zajmie ktoś z czwórki seniorów: Denis Gizatullin, Sebastian Ułamek, zakontraktowany w ostatnim okienku transferowym Charles Wright lub powoli wracający do jazdy  po odniesionej kontuzji Adrian Gomólski. Pierwszą parę stworzą Łęgowik z Lawsonem, natomiast z juniorami wystartuje Woelbert, który będzie chciał zmazać plamę po bardzo słabym meczu w Rzeszowie, gdzie zdobył 4 punkty, przywożąc za swoimi plecami tylko juniora gospodarzy.

 

Awizowane składy:

 

Stainer Unia Kolejarz Rawicz:
1. Damian Baliński
2. Rafał Konopka
3. Jaimon Lidsey
4. Arkadiusz Pawlak
5. Facundo Albin
6. Wiktor Trofimow
7. Szymon Szlauderbach

 

OK Kolejarz Opole:

9. Hubert Łęgowik
10. Richard Lawson
11. Oskar Polis
12.
13. Kevin Woelbert
14. Mateusz Pacek
15. Adrian Bialk

 

Próba toru: 16:30
Prezentacja: 16:45
Pierwszy bieg: 17:00
Sędzia: Ryszard Bryła
Komisarz toru: Krzysztof Okupski

 

SZYMON MICHALSKI