Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Towarzystwo sportowe
Kolejarz Opole

W niedzielę derby Kolejarzy. Zapowiedź

W niedzielę 9 maja odbędzie się pojedynek pomiędzy naszym Kolejarzem a Kolejarzem Rawicz. Będzie to druga potyczka pomiędzy tymi ekipami w tym sezonie. Pierwsze derbowe starcie zakończyło się naszym zwycięstwem 50:39.
 

Trener Mirosław Korbel postanowił desygnować do boju tą samą piątkę seniorów, która rywalizowała w ostatnim spotkaniu ligowym w Krośnie. Tam nasza drużyna uzbierała 42 "oczka". W spotkaniu tym zawiódł zwłaszcza Hubert Łęgowik. 24-letni zawodnik jest jednak na fali wznoszącej. W zeszłą środę "Łęgi" wziął udział w ćwierćfinale Indywidualnych Mistrzostw Polski na torze w Opolu, w których zajął bardzo dobrą trzecią pozycję. W całych zawodach potrafił pokonać m.in. Dominika Kuberę (zwycięzcę ćwierćfinału), Tomasza Gapińskiego czy Mateusza Szczepaniaka. W zawodach tych udział wziął również Michał Szczepaniak. Starszy z braci Szczepaniaków również wywalczył awans do półfinału IMP. Wydaje się więc, że obaj zawodnicy OK Bedmet Kolejarza powinni być mocnymi punktami w niedzielnym meczu ligowym.
 

Pierwszą parę stworzą Bjarne Pedersen i wspomniany Łęgowik. Drugi duet to Michał Szczepaniak oraz Denis Gizatullin. Z juniorami standardowo wystąpi lider naszego zespołu Kevin Woelbert.
 

Rawiczanie do Opola przyjadą wzmocnieni podstawowym zawodnikiem ekstraligowej Fogo Unii Leszno - Brady'm Kurtzem. Zawodnik ten w barwach klubu z Leszna zdobywa średnio 1,172 pkt/bieg, jednak jak na drugoligowe warunki jest to ogromne wzmocnienie. Młody Australijczyk został awizowany pod numerem 5., co oznacza, że jego partnerami z pary będą młodzieżowcy.
 

W pierwszej parze zestawieni zostali Jaimon Lidsey i Szymon Szlauderbach, a w drugiej Lucke Becker i Damian Baliński. Ostatni z wymienionych miał okazję przetestować opolski tor podczas ćwierćfinału Indywidualnych Mistrzostw Polski. 41-letniemu zawodnikowi nie poszło najlepiej, ponieważ przy swoim nazwisku zapisał 6 punktów, co dało mu odległe 12. miejsce.
 

Pierwszy bieg niedzielnych derbów Kolejarzy zaplanowano na godzinę 17:00. 15 minut wcześniej rozpocznie się prezentacja, natomiast o 16:30 ruszy próba toru.
 

Stainer Unia Kolejarz Rawicz:
1. Jaimon Lidsey
2. Szymon Szlauderbach
3. Damian Baliński
4. Luke Becker
5. Brady Kurtz
6. Kacper Pludra
7. Krzysztof Sadurski

 

OK Bedmet Kolejarz Opole:
9. Bjarne Pedersen
10. Hubert Łęgowik
11. Michał Szczepaniak
12. Denis Gizatullin
13. Kevin Woelbert
14. Mateusz Adamczewski
 

Sędzia: Remigiusz Substyk
Komisarz toru: Maciej Głód

S.Michalski