Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Towarzystwo sportowe
Kolejarz Opole

Szukamy następców Jerzego Szczakiela. Rozmowa z Grzegorzem Sawickim

- TS Kolejarz wnioskuje o 140 tysięcy na szkółkę żużlową w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Na jakie cele mają być przeznaczone te pieniądze?

 

- Na początku chciałbym zwrócić uwagę, że wniosek do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego złożyliśmy wspólnie z  Radosławem Trześniewskim, ojcem Pawła – zawodnika mini żużla.  Niestety, Paweł nie może trenować w Opolu, choć stąd pochodzi, ponieważ my nie mamy odpowiedniego zaplecza. Projekt „Czas na żużel. Szkółka żużlowa jako forma aktywnego spędzania czasu dzieci i młodzieży” ma nam pomóc w zbudowaniu szkółki żużlowej na wysokim poziomie - tak, aby młodzi chłopcy mogli tu trenować.  Planujemy zakupić motocykle o pojemności silnika  50 cc dla najmłodszych dzieci, a także 250 i 500 dla starszych chłopców z całym wyposażeniem, a także odzież ochronną, kewlary, kaski itp. Będzie to nowy sprzęt. Chcemy, aby był najwyższej klasy. Radosław Trześniewski zadbał o to, by wszystko co jest potrzebne do funkcjonowania profesjonalnej szkółki żużlowej zostało uwzględnione w kosztorysie załączonym do projektu. Chodzi o to, by rodzice nie musieli za nic płacić. Uwzględniliśmy też opłacenie kadry trenerskiej, instruktorów, opieki medycznej. Stawiamy na młodzież. Szukamy następców Jerzego Szczakiela i stąd pomysł na profesjonalną szkółkę. Chcemy, aby była to jedna z najlepszych szkółek żużlowych w Polsce. Stąd też bardzo liczymy na wsparcie mieszkańców Opola i powiatu opolskiego, którzy mogą swoimi głosami poprzeć nasz wniosek.

 

- Czy w projekcie zaplanowano też budowę toru do mini żużla?

 

- Cele projektu muszą wpisywać się w działania Samorządu Województwa Opolskiego i muszą być wykonane na mieniu tegoż Samorządu. A ponieważ stadion jest własnością miasta, nie mogliśmy wpisać do naszego projektu budowy toru do mini żużla. Ale jeżeli nasz projekt wygra i zdobędziemy pieniądze na szkółkę, to we własnym zakresie wybudujemy także tor do mini żużla. Znajdziemy na to sponsorów. Już kilka firm deklarowało pomoc. MOSIR z kolei udostępni nam bandy, które wcześniej były zainstalowane wokół naszego toru. Reasumując, jesteśmy przygotowani do budowy tego toru. Jak tylko dostaniemy informację, że nasz wniosek wygrał, ruszamy z budową szkółki w pełnym zakresie. Chcemy, aby zaczęła ona funkcjonować jeszcze w tym roku.

 

- Kto miałby się zająć szkoleniem?

 

- Mamy kadrę, która mogłaby się zająć szkoleniem dzieci i młodzieży. W klubie działają Wojciech Załuski razem z Markiem Mrozem. Jest też Piotr Zyto.

 

- Wyobraźmy sobie, że projekt wygrał. Jest tor, jest sprzęt, są trenerzy. Potrzebujemy jeszcze chłopców, którzy chcieliby uczestniczyć w zajęciach…

 

- O to się nie martwię. W planach mamy dobrą promocję. Zresztą już teraz jest spore zainteresowanie. Dostaję sporo maili od rodziców dzieci w różnym wieku z pytaniami o ten projekt i możliwość uczestniczenia w zajęciach szkółki.  Jestem przekonany, że jeżeli zajęcia będą bezpłatne, a w dodatku na wysokim poziomie, to chętnych będzie sporo.

 

- Aby wygrać, potrzeba będzie zebrać sporo głosów mieszkańców Opola i powiatu opolskiego. Jak można głosować?

 

- Najprościej głosować internetowo  wypełniając kartę udostępnioną na stronie Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego https://budzet.opolskie.pl/karta-do-glosowania/.  Cała procedura zajmuje kilkadziesiąt sekund. Wystarczy wpisać imię, nazwisko i nr pesel. Następnie zaznaczyć projekt nr 8. Można też wypełnić karty i wrzucić do urn w wyznaczonych miejscach, bądź korespondencyjnie wysyłając na adres Urzędu Województwa Opolskiego. Głosy będziemy też zbierać podczas zawodów w Opolu 7 i 14 maja. Głosować może każdy mieszkaniec Opola i powiatu, który ukończył 16 lat. Głosujemy jeden raz. 19 maja zamykamy głosowanie. Projektów jest sporo, ale wygrać może tylko jeden.  Dlatego też proszę o wsparcie.

 

 

ROZMAWIAŁ: MAREK BODUSZ

foto Marek Bodusz

projekty Dominika Wilkowska, Marcin Ochota