Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Towarzystwo sportowe
Kolejarz Opole

Starcie z rywalem, którego nie można zlekceważyć. Zapowiedź

W niedzielę 16 czerwca odbędzie się zaległy mecz 5. kolejki 2. Ligi Żużlowej. Rywalem naszej drużyny będzie zespół Speedway Wandy Kraków. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00.
 

Trener Mirosław Korbel względem ostatniego spotkania dokonał bardzo dużo zmian. Miejsce w składzie stracił ten, który w spotkaniu ze Stainer Unią Kolejarzem Rawicz zawiódł najbardziej. Mowa oczywiście o Denisie Gizatullinie, który w zeszłą niedzielę zdobył tylko dwa punkty. Rosjanin został odstawiony, a powołanie dostał Mads Hansen. Młody Duńczyk w zeszłym roku wystąpił w dwóch spotkaniach, w których był pewnym punktem naszego zespołu. 19-latek wystartował w meczach przeciwko Stali Rzeszów. Hansen w  tych pojedynkach zdobywał 2,083 pkt/bieg.  Teraz dostanie swoją pierwszą szansę w tym sezonie. Jego kolegą z pary będzie Kevin Woelbert.
 

W awizowanym składzie puste  pole widnieje pod numerem 12. Miejsce te będzie musiał zająć jeden z polskich seniorów. Zatem w niedzielnym spotkaniu wystąpi ktoś z dwójki: Hubert Łęgowik, Oskar Polis.
 

Pod numer 13. przestawiony został Michał Szczepaniak, któremu w swoich biegach partnerować będą młodzieżowcy. Co ciekawe, trener Korbel awizował juniorów, którzy w tym sezonie nie wystąpili w ani jednym meczu ligowym. Mowa tu o Mateuszu Dulu i Mateuszu Adamczewskim. Należy jednak pamiętać, że przed meczem można dokonać dwóch zmian.
 

Zespół Speedway Wandy Kraków do Opola przyjedzie w niemal takim samym zestawieniu, w jakim zmierzą się w sobotę przeciwko Iveston Power Duck PSŻ Poznań. Jedyna różnica dotyczy pary młodzieżowej, którą stworzą Mateusz Pacek i Krystian Stefanów. Co ciekawe, zawodnicy Ci w środę mieli okazję zapoznać się z opolskim owalem podczas wtorkowych eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Nie poszło im najlepiej, ponieważ zajęli ostatnie miejsce, jednak była to dla nich okazja do połapania kątów na opolskim torze.
 

Liderem krakowskiej drużyny będzie z pewnością Tero Aarnio, który w tym sezonie zdobywa 2,286 pkt/bieg. Jest to średnia niewiele słabsza od tej, którą może pochwalić się Kevin Woelbert ( 2,308 pkt/bieg.).
 

Na tę chwile nie wiadomo, który zawodnik wystąpi z numerem 2. Drugi duet gości stworzą Michael Haertel oraz Sebastian Niedźwiedź. Z juniorami wystąpi Stanisław Burza.
 

                                                             ********

Próba toru zaplanowana jest na godzinę 16:30. 15 minut później odbędzie się prezentacja, a pierwszy bieg startuje o godzinie 17:00.
 

Awizowane składy:
 

Speedway Wanda Kraków
1. Tero Aarnio
2.
3. Michael Haertel
4. Sebastian Niedźwiedź
5. Stanisław Burza
6. Mateusz Pacek
7. Krystian Stefanów
 

OK Bedmet Kolejarz Opole
9. Kevin Woelbert
10. Mads Hansen
11. Bjarne Pedersen
12.
13. Michał Szczepaniak
14. Mateusz Dul
15. Mateusz Adamczewski


Sędzia: Paweł Palka
Komisarz toru: Maciej Głód


S.Michalski