Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Towarzystwo sportowe
Kolejarz Opole

Rozgrzewka przed spotkaniem w Pile. Zapowiedź

W piątek 5 lipca w Krakowie odbędzie się mecz 10. rundy rozgrywek 2. Ligi Żużlowej. Naszym rywalem będzie miejscowa Wanda. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00.
 

Piątkowa potyczka miała być rewanżem za pierwsze starcie tych drużyn, które miały się zmierzyć na torze w Opolu 16 czerwca.  Jak wszyscy dobrze pamiętają, spotkanie nie doszło do skutku z powodu złego stanu toru.  Mimo że od tamtego wydarzenia minęły blisko trzy tygodnie, w dalszym ciągu nie jest znana data powtórki tego meczu.
 

W składzie naszego zespołu, względem ostatniego spotkania doszło do jednej zmiany. Oskar Polis zajął miejsce Madsa Hansena, który przeciwko Wilkom Krosno zdobył 6 punktów. Trener Mirosław Korbel wciąż szuka najbardziej optymalnego składu, wobec czego swoją szansę otrzyma Oskar Polis. 23-latek w tym sezonie wystąpił w trzech meczach, w których zdobywał średnio 1,643 pkt/bieg ( 6+3 u siebie z Poznaniem, 4+1 w Bydgoszczy i 7+2 w Rawiczu). Teraz wychowanek Włókniarza Częstochowa dostanie kolejną szansę. Polis w parze wystąpi razem z Michałem Szczepaniakiem.
 

Pierwszy duet stworzą Kevin Woelbert i Hubert Łęgowik. Niemiec do tej pory może pochwalić się trzecią średnią biegową w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników 2. Ligi Żużlowej (2,419). Lepsi są jedynie David Bellego (2,525 pkt/bieg) oraz Kamil Brzozowski ( 2,442 pkt/bieg.)  
 

Z juniorami wystąpi Bjarne Pedersen, dla którego ostatnie spotkanie ligowe było najlepszym w tym sezonie. Duńczyk w całych zawodach uzbierał 12 "oczek" i jeden bonus. Wygląda na to, że 40-latek w końcu dogadał się ze swoim sprzętem.  Zestawienie naszego zespołu uzupełnia Patryk Wojdyło.
 

Krakowianie do piątkowej potyczki podejdą z trzema juniorami w składzie. Mowa tu o Mateuszu Packu, Krystianie Stefanowie oraz Łukaszu Szczęsnym, który będzie występować z pozycji seniora. Oprócz tego w zestawieniu Wandy znaleźli się Dominik Kossakowski, Wojciech Lisiecki i Tero Aarnio. Występ tego ostatniego nie jest pewny, ponieważ w ostatnim meczu ligowym Fin uczestniczył w groźnym wypadku, po którym zdiagnozowano u niego uraz ręki. Nie wiadomo zatem, czy 35-latek wystąpi w piątkowym spotkaniu.
 

Warto również wspomnieć, że CFsport przeprowadzi transmisję na żywo w systemie PPV z tego spotkania. Cena za dostęp do transmisji to 13,90 zł. Początek relacji o godzinie 17:45. Link do transmisji:  https://tiny.pl/twbph


 

Awizowane składy:


OK Bedmet Kolejarz Opole
1. Kevin Woelbert
2. Hubert Łęgowik
3. Michał Szczepaniak
4. Oskar Polis
5. Bjarne Pedersen
6. Patryk Wojdyło
 

Speedway Wanda Kraków
9. Dominik Kossakowski
10. Tero Aarnio
11. Wojciech Lisiecki
12. Łukasz Szczęsny
13.
14. Mateusz Pacek
15. Krystian Stefanów
 

S.Michalski