Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Towarzystwo sportowe
Kolejarz Opole

Przegląd Sportowy (przegladsportowy.pl) o opolskim półfianle IMP, który nie doszedł do skutku

Na portalu przegladsportowy.pl ukazały się w ostatnim czasie dwa teksty traktujące o opolskim półfinale IMP, który nie doszedł do skutku.

Robert Borowy, Ktoś jeszcze nad tym panuje? Coraz większy bałagan w terminarzu

 

Działacze Kolejarza Opole nie kryją rozczarowania decyzją Głównej Komisji Sportu Żużlowego o przełożeniu ciekawie zapowiadającego się półfinału indywidualnych mistrzostw Polski z 8 na 19 czerwca. Jak tylko do klubu dotarł komunikat z centrali, zapadła decyzja o rezygnacji z przeprowadzenia zawodów.

 

- Zostaliśmy tym totalnie zaskoczeni – mówi trener Kolejarza Piotr Żyto. – Dużo wcześniej wiedzieliśmy, że na 8 czerwca został przełożony zaległy mecz PGE Ekstraligi pomiędzy Falubazem i Włókniarzem, ale na naszej liście startowej był tylko jeden zawodnik, któremu mógł kolidować ten termin. Chodzi o Aleksa Zgardzińskiego, przy czym jest on zawodnikiem rezerwowym. I skoro GKSŻ nie odzywała się w sprawie przeniesienia zawodów uznaliśmy, że nie ma problemu i wszystko przygotowaliśmy pod organizację zawodów na wyznaczony dzień. Mieliśmy rozwieszone plakaty, a impreza była od pewnego czasu intensywnie promowana. Teraz musimy ponieść dodatkowe koszty na poinformowanie kibiców o odwołaniu zawodów – tłumaczy.

 

GKSŻ nagle przebudziła się z letargu i trzy dni przed planowanym terminem przełożyła oba półfinały. W Ostrowie przesunęła o jeden dzień, na 9 czerwca i ten termin nie stanowi dla organizatorów większego problemu. W Opolu zresztą mogliby zorganizować również tego samego dnia, ale akurat jeden z półfinalistów, Dawid Lampart ma tego dnia występ w Danii. Dlatego pojawiła się data 19 czerwca. Zupełnie nie pasuje ona opolskim działaczom.

 

- 13 i 14 czerwca jedziemy w Zielonej Górze oraz w Łodzi w rozgrywkach DMPJ – kontynuuje trener Żyto. – 15 czerwca mamy u siebie mecz ligowy z Poznaniem, dwa dni później z Rawiczem, a 18 czerwca ligę w Krośnie. Jak mamy w takim natłoku imprez zająć się przygotowaniem na 19 czerwca półfinału IMP? – rozkłada ręce.

 

Czy w Opolu nie obawiają się nałożenia ze strony centrali kary za odmowę zorganizowania zawodów w nowym terminie? Piotr Żyto zastanawia się, za co miałaby być ta kara?

- Za to, że dowiadujemy się o przeniesieniu imprezy trzy dni przed jej rozegraniem? GKSŻ doskonale znała wszystkie nasze terminy. Wiedziała, że możemy przesunąć półfinał o jeden dzień, ale wybrano najgorszą z możliwych dat. Uważam, że nic by się nie stało, gdyby utrzymano 8 czerwca, zważywszy że chodziło tu jedynie o zawodnika rezerwowego. Poza tym takie sprawy załatwia się dużo szybciej. O nałożeniu dat było wiadomo od chwili, kiedy na 8 czerwca wrzucono mecz w Zielonej Górze – podkreśla.

 

Gdzie ostatecznie zostanie rozegrany drugi z półfinałów IMP? Nieoficjalnie mówi się, że w Rawiczu, ale na stronie PZM cały czas widnieje, że w Opolu.

 

Mocno dziwi tak późna reakcja w podjęciu decyzji o zmianie terminów. Co ciekawe, po rozegraniu półfinałów IMP może dojść do kolejnej nerwowej sytuacji związanej z nałożeniem się dat kolejnych zawodów. Mowa o zaległym spotkaniu DM I Ligi pomiędzy Arge Speedway Wanda Kraków i Euro Finannce Polonia Piła, a także finale IMP, który odbędzie się w Gorzowie. Obie te imprezy są wyznaczone na 2 lipca. W półfinałach jadą natomiast Norbert Kościuch i Mateusz Szczepaniak, nie bez szans na walkę o udział w gorzowskim finale. Czy wtedy, po raz kolejny trzeba będzie szukać nowej daty dla meczu w Krakowie? GKSŻ miała na to miesiąc. Takie ciągłe przekładanie (nie związane zawsze ze złą pogodą) ma duży wpływ na plany nie tylko organizatorów zawodów, ale przede wszystkim kibiców planujących sobie na przykład urlopy.

 

Link do oryginału:

http://www.przegladsportowy.pl/zuzel/pge-ekstraliga,ktos-jeszcze-nad-tym-panuje-coraz-wiekszy-balagan-w-terminarzu,artykul,790089,1,984.html

 

 

 

Mateusz Puka, Działacze musieli przełożyć rundę w Opolu. Skorzystają Świętochłowice

 

 

Działacze Stal-Met Kolejarza Opole oskarżali władze GKSŻ-u o zbyt późne poinformowanie ich o zmianie terminu organizacji półfinału indywidualnych mistrzostw Polski. Ostatecznie zawody przeniesiono z 8 czerwca na 19 czerwca co spowodowało wycofanie się z organizacji rundy przez władze opolskiego klubu. Zawody zamiast w Opolu odbędą się w Świętochłowicach.

- Już 2 czerwca daliśmy klubom informacje, że ze względu na różne przeciwności, zaplanowane półfinału mogą nie dojść do skutku. W tym roku nie jesteśmy w stanie przewidzieć wielu rzeczy, bo ze względu na pogodę musieliśmy przełożyć już aż siedem meczów Nice 1. LŻ - tłumaczy członek GKSŻ Zbigniew Fiałkowski.

 

Ostatecznie półfinał w Opolu został odwołany ze względu na przełożenie meczu PGE Ekstraligi i brak możliwości dojechania na zawody rezerwowego Alexa Zgardzińskiego. - Wbrew temu co mówią w Opolu nie mogliśmy tak po prostu odebrać zawodnikowi szansy występu w tych zawodach. Dokonywanie roszad doprowadziłoby zaś do jeszcze większego chaosu organizacyjnego. Ostatecznie podjęliśmy więc najlepszą możliwą decyzję i przenieśliśmy zawody na pierwszy możliwy termin - wyjaśnia Fiałkowski, który wcześniej kontaktował się z działaczami z Ostrowa Wielkopolskiego i właśnie Opola. W tym pierwszym mieście ostatecznie udało się przełożyć rundę o jeden dzień. W Opolu tak łatwe rozwiązanie nie wchodziło w grę, za względu na zapełnione terminarze poszczególnych zawodników i organizatorów.

 

- Przyjmujemy decyzję klubu z Opola, ale nie rozumiemy pretensji, bo to nie my, ale pogoda i kontrakty zawodników w innych ligach powodują, że trzeba masowo przekładać imprezy. Na miejsce Opola od razu zgłosiło się czterech nowych kandydatów - kończy Fiałkowski. 

 

Link do oryginału:

http://http://www.przegladsportowy.pl/zuzel,opole-nie-chcialo-organizowac-polfinalu-dmp,artykul,790263,1,281.html

 

ŹRÓDŁO: przegladsportowy.pl