Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Towarzystwo sportowe
Kolejarz Opole

Pójść za ciosem i skopiować wyczyn Polonii Bydgoszcz

W niedzielę 19 maja odbędzie się zaległy mecz 4. kolejki 2. Ligi Żużlowej pomiędzy Wilkami Krosno a OK Bedmet Kolejarzem Opole. Nasza drużyna powalczy o przedłużenie passy meczów bez porażki. 11 maja nasz Kolejarz okazał się lepszy w Rawiczu (wygrana 50:39), natomiast 14 kwietnia bez problemów pokonaliśmy pilską Polonię 55:35. Jedynej porażki jak dotąd doznaliśmy 7 kwietnia na trudnym terenie w Bydgoszczy, gdzie miejscowa Polonia okazała się lepsza i wygrała 47:43.
 

Co się zatem musi stać, żeby podtrzymać zwycięską passę i umocnić się na pozycji lidera tabeli? Potrzebujemy przede wszystkim trochę lepszej postawy Bjarne Pedersena. Duńczyk w dwóch dotychczasowych meczach wyjazdowych zdobył razem 14 punktów ( 6 w Bydgoszczy i 8 w Rawiczu), co przekłada się na przeciętną średnią meczową wynoszącą 7 punktów. Lepiej to wygląda w spotkaniach domowych, jednak mocnego Pedersena potrzebujemy również podczas meczów wyjazdowych.
 

Poobijani do niedzielnego starcia podejdą Hubert Łęgowik i Michał Szczepaniak, którzy podczas zeszłotygodniowego spotkania w Rawiczu zaliczyli nieprzyjemne upadki. Na szczęście u obu zakończyło się tylko na siniakach.
 

Względem ostatniego ligowego spotkania miejsce w składzie stracił Oskar Polis. Co prawda wychowanek Włókniarza Częstochowa odjechał dobre zawody (7+2), jednak do zestawienia meczowego wraca Kevin Woelbert, który musiał "wskoczyć" w czyjeś miejsce. Padło na Oskara, który w tym sezonie nie jeździ źle, dorzuca ważne "oczka", jednak chętnych do jazdy jest więcej niż miejsc w składzie i to właśnie dla Polisa zabrakło miejsca na nadchodzące spotkanie.
 

A co słychać w obozie krośnian? Wilki do niedzielnego spotkania podejdą podrażnione po zeszłotygodniowej domowej porażce przeciwko Polonii Bydgoszcz 44:46. W tym spotkaniu kompletnie zawiódł wracający do żużla Paweł Hlib, który nie zdobył ani jednego oczka. Niedzielne spotkanie będzie okazją do debiutu dla Patricka Hansena, który w 2017 reprezentował barwy naszego Kolejarza. Prym wśród gospodarzy powinni wieść Andriej Karpow i Nicklas Porsing. Bardzo pewnym punktem Wilków jest zwłaszcza pierwszy z wymienionych, który w trzech dotychczasowych spotkaniach wykręcił średnią biegową wynoszącą 2,553 pkt. Jeśli do tego dojdzie "gość" w postaci Patryka Rolnickiego, o zwycięstwo będzie bardzo trudno. Nie mielibyśmy nic przeciwko temu, aby skopiować wyczyn Polonii Bydgoszcz i odnieść choćby minimalne zwycięstwo. Jak będzie naprawdę? O tym przekonamy się już w niedzielę około godziny 19. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00.
 

Awizowane składy:

OK Bedmet Kolejarza Opole:
1. Bjarne Pedersen
2. Hubert Łęgowik
3. Michał Szczepaniak
4. Denis Gizatulin
5. Kevin Woelbert
6. Mateusz Adamczewski
7.
 

Wilki Krosno:
9. Paweł Hlib
10. Nicklas Porsing
11. Edward Mazur
12. Patrick Hansen
13. Andrij Karpow
14.
15. Patryk Zieliński
 

Sędzia: Tomasz Fiałkowski
Komisarz toru: Paweł Stangret
 

Szymon Michalski