Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Towarzystwo sportowe
Kolejarz Opole

Podnieść się po porażce w Bydgoszczy. Zapowiedź

W niedzielę na torze w Opolu odbędzie się 3. kolejka 2. Ligi Żużlowej. Rywalem OK Bedmet Kolejarza Opole będzie Euro Finannce Polonia Piła. Początek spotkania o godzinie 15:00.

 

Opolanie do tego spotkania przystąpią po porażce odniesionej na torze w Bydgoszczy (43:47). Pilanie z kolei w zeszłym tygodniu wygrali na swoim torze ze Stainer Unią Kolejarzem Rawicz 49:41. Niedzielnie spotkanie zapowiada się zatem bardzo ekscytująco.

 

Trener opolan Mirosław Korbel zadecydował, że prowadzącym pierwszą parę ponownie będzie Kevin Woelbert. Niemiec meczem w Bydgoszczy zmazał plamę po bardzo słabym występie w inauguracyjnym spotkaniu z PSŻ-em Poznań. 29-latek na torze miejscowej Polonii wystąpił w sześciu biegach, w których zdobył 17 punktów. Takiej dyspozycji Kevina Woelberta wymagają od niego zarówno kibice, jak i zarząd klubu. Na tę chwilę nie wiadomo, kto stworzy duet z 29-letnim Niemcem.

 

Tak jak to miało miejsce zarówno w pierwszym, jak i w drugim meczu tego sezonu drugą parę stworzą Michał Szczepaniak i Denis Gizatullin. Duet ten w tym roku wystąpił razem w sześciu biegach i może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami.  Dwójka ta w jednej parze przywiozła razem 24 punkty, pozwalając rywalom zdobyć tylko 12 "oczek".

 

Z juniorami wystąpi Bjarne Pedersen, który swoim słabym występem w Bydgoszczy sprawił opolskim kibicom niemały zawód. W awizowanym składzie pod numerem 14. znalazł się Mateusz Adamczewski, a pod "15" Patryk Wojdyło. Wszystko wskazuje jednak na to, że w niedzielnym meczu nie wystąpi Mateusz Adamczewski, a jego miejsce zajmie ktoś z trójki: Bialk, Lotarski, Krzywosz.

 

Goście z Piły do Opola przyjadą w takim samym składzie, w jakim podejmowali rawickiego Kolejarza. Warto zwrócić szczególną uwagę na Tomasa H. Jonassona, który jeszcze 4 lata temu był stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix. Oprócz 30-letniego Szweda do Opola zawitają także stosunkowi młodzi zawodnicy. Pierwszy duet stworzą 22-letni Andreas Lyager i 21-letni Jonas Jeppesen, natomiast w z numerami 3. i 4. wystąpią 26-letni Patryk Dolny oraz 22-letni Oskar Bober.

 

                                                   *************************


Pierwszy bieg spotkania przewidziano na godzinę 15:00. 15 minut wcześniej odbędzie się prezentacja, natomiast o godzinie 14:30 rozpocznie się próba toru.

 

Awizowane składy:

 

Euro Finannce Polonia Piła
1. Andreas Lyager
2. Jonas Jeppesen
3. Patryk Dolny
4. Oskar Bober
5. Tomas H. Jonasson
6. Piotr Gryszpiński
7. Paweł Staniszewski

 

OK Bedmet Kolejarz Opole
9. Kevin Woelbert
10.
11. Michał Szczepaniak
12. Denis Gizatullin
13. Bjarne Pedersen
14. Mateusz Adamczewski
15. Patryk Wojdyło

 

Cennik obowiązujący w sezonie 2019:
bilet NORMALNY - 25 zł
bilet ULGOWY - 15 zł
Osoba niepełnosprawna wraz z opiekunem - 15 zł

 

S.Michalski