Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Towarzystwo sportowe
Kolejarz Opole

Pierwszy sprawdzian przed decydującą fazą rozgrywek. Zapowiedź

W niedzielę 7 lipca nasza drużyna uda się do Piły, aby zmierzyć się z miejscową Polonią w ramach 12. kolejki 2. Ligi Żużlowej. Trener Mirosław Korbel na spotkanie w Pile awizował identyczne zestawienie, jakie w piątek rozgromiło Speedway Wandę Kraków (70:20). Jedyną niewiadomą pozostaje to, który zawodnik wystąpi z numerem 4.
 

Po spacerku w Krakowie przyszła pora na poważny sprawdzian na torze w Pile. Gospodarze do niedzielnej potyczki podejdą w najmocniejszym zestawieniu. Liderem pilskiej Polonii jest Andreas Lyager, który w tym sezonie zdobywa 2,395 pkt/bieg. 22-letni Duńczyk w parze wystąpi z Karolem Baranem, którego działacze klubu pozyskali w trakcie trwania sezonu.
 

Drugi duet stworzą Oskar Bober i Rasmus Jensen. Warto zwrócić uwagę na drugiego z wymienionych. Dla Duńczyka niedzielny mecz będzie pierwszym występem w tym roku w barwach pilskiego klubu. 25-latek w tym sezonie w Indywidualnych Mistrzostwach Danii zajął 3. miejsce. Jensen za swoimi plecami zostawił m.in. Nickiego Pedersena, Michaela Jepsena Jensena, Mikkela Michelsena czy Bjarne Pedersena. Wydaje się zatem, że powołanie na mecz Rasmusa Jensena może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.
 

Duża odpowiedzialność spada na barki Tomasa H. Jonassona, który został awizowany pod numerem 13., co oznacza, że w trzech pierwszych biegach jego kolegą z pary będzie zawodnik młodzieżowy. Zestawienie pilan uzupełniają Nikodem Bartoch i Piotr Gryszpiński.
 

Podobnie jak to miało miejsce w Krakowie, tak również w Pile pierwszy duet stworzą Kevin Woelbert oraz Hubert Łęgowik. Z numerem 3. wystąpi Michał Szczepaniak, pod "5" wystartuje Bjarne Pedersen, a zestawienie juniorskie stworzą Patryk Wojdyło i Damian Lotarski. Na tę chwilę nie wiadomo, który zawodnik wystąpi z numerem 4.
 

W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami na torze w Opolu lepsza okazała się drużyna dowodzona przez trenera Mirosława Korbela (55:35). Liderem naszej drużyny był wtedy Kevin Woelbet, który przy swoim nazwisku zapisał 12 punktów i bonus. Drużynę gości ciągnął Tomas H. Jonasson - zdobywca 13 "oczek".
 

Warto również wspomnieć, że spotkanie przeciwko Euro Finannce Polonii Piła będzie można śledzić na żywo na antenie TVP3 Opole. Początek transmisji o godzinie 14:00. Pierwszy bieg meczu zaplanowano na 14:15.
 


Euro Finannce Polonia Piła
9. Andreas Lyager
10. Karol Baran
11. Oskar Bober
12. Rasmus Jensen
13. Tomas H. Jonasson
14. Nikodem Bartoch
15. Piotr Gryszpiński
 

OK Bedmet Kolejarz Opole
1. Kevin Woelbert
2. Hubert Łęgowik
3. Michał Szczepaniak
4.
5. Bjarne Pedersen
6. Patryk Wojdyło (gość)
7. Damian Lotarski


Sędzia: Ryszard Bryła
Komisarz toru: Jacek Woźniak
 

S.Michalski