Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Towarzystwo sportowe
Kolejarz Opole

Pierwszy mecz na Wschodniej. Zapowiedź

15. kwietnia OK Kolejarz Opole podejmie Polonię Bydgoszcz. To pierwsze zmagania ligowe na opolskim stadionie w sezonie 2018.

 

Opolanie z powodzeniem weszli w sezon 2018. Wygrany sparing z pierwszoligowym Motorem Lublin, a następnie zwycięstwo w inauguracyjnym meczu ligowym z IVESTON PSŻ Poznań. Trenerzy Piotr Żyto oraz Marek Mróz dokładają wszelkich starań, aby jak najlepiej przygotować zawodników do meczu. Biorąc pod uwagę, że dla Polonii Bydgoszcz będzie to pierwszy mecz ligowy a także to, że jak dotąd bydgoszczanie nie odjechali żadnego sparingu, mecz z opolskimi Kolejarzami może być dla nich ciężkim orzechem do zgryzienia.
 

 


Gospodarze bez Woelberta

 

Do niedzielnego meczu z Bydgoszczą do składu powołany został Richard Lawson. Dla 32-letniego zawodnika z Wysp będzie to debiut w polskiej lidze. Zastąpi on Kevina Woelberta. Niemiec w poprzednim sezonie był mocnym punktem opolskiej drużyny. Kibice zastanawiają się czy z równie dobrej strony pokaże się brytyjski zawodnik, którego parę poprowadzi Hubert Łęgowik. Wychowanek częstochowskiej drużyny w niedzielnym spotkaniu z Poznaniem był najskuteczniejszym zawodnikiem OK Kolejarza Opole. Bardzo dobrze wychodził spod taśmy, a na dystansie nie dawał się złapać.

 

Drugą parę poprowadzi Oskar Polis, który inauguracyjny mecz także może zaliczyć do udanych. Partnerować mu będzie Sebastian Ułamek. Częstochowianin dobrze zna opolski owal. Jak często powtarza – jest to jego ulubiony tor i nie raz na nim zwyciężał. W meczu z Poznaniem dwukrotnie zwyciężał, jednak w pozostałych biegach było widać, że sytuacja z próby toru, w której stracił silnik a także zanotował upadek, mogła mieć wpływ na prędkość zawodnika na dystansie. Jednakże fakt, że Sebastian dobrze zna opolski tor może mieć znaczący wpływ na wynik meczu.

 

Z numerem 13. pojedzie Denis Gizatullin. Kapitan Kolejarzy w meczu inauguracyjnym zdobył zaledwie 4 punkty, jednakże zawodnikowi waleczności nie można odmówić. Jak mówił trener Piotr Żyto po meczu, Denis podczas treningu w Częstochowie stracił swój najlepszy silnik i to właśnie to było powodem słabszego występu Rosjanina. Wszyscy jednak pamiętamy jak wiele punktów zdobywał w poprzednim sezonie i liczymy, że w tym sezonie powtórzy swój wynik.

 

Jednym z juniorów Opolan będzie Jarosław Krzywosz. Zawodnik przez zimę zrobił bardzo duże postępy. W meczu z Poznaniem w trzech biegach przywiózł 5 punktów. W swoim ostatnim biegu przyjechał bez zdobyczy punktowej, jednakże prawdopodobny wpływ miał na to upadek, który zanotował Krzywosz w biegu czwartym, po ataku Kevina Fajfera. Wierzymy, że i w tym meczu Jarek pokaże się z równie dobrej strony.
Goście bez sparingu

 

Bydgoska drużyna nie odjechała dotąd żadnego sparingu. Będzie to także jej pierwszy mecz ligowy. Z tak małym objeżdżeniem zawodnicy mogą mieć problem z prześcignięciem opolskiej drużyny. Liderem zespołu Polonii ma być Duńczyk Rene Bach. Dwukrotny finalista IMŚJ w swoich wypowiedziach podkreśla, że bardzo pasuje mu opolski tor. Razem z Dimitrim Berge mają stanowić o sile bydgoszczan. - Jestem bardzo zaskoczony formą Oskara czy Damiana, którzy są już praktycznie objeżdżeni, choć to ich pierwszy trening – mówił we wtorek Jerzy Kanclerz, menadżer bydgoskiej drużyny. Pozostaje jednak niewiadomą miejsce pod numerem drugim.

 

Składy awizowane:

 

Polonia Bydgoszcz:


1. Dimitri Berge
2.
3. Damian Adamczak
4. Rene Bach
5. Oskar Ajtner-Gollob
6. Tomasz Orwat
7. Mateusz Jagła

 

 

OK Kolejarz Opole: 


9. Hubert Łęgowik
10. Richard Lawson
11. Oskar Polis
12. Sebastian Ułamek
13. Denis Gizatullin
14. Jarosław Krzywosz

15.

 

 

Początek spotkania: 15:30

Sędzia: Grzegorz Sokołowski + stażysta: Paweł Palka

Komisarz toru: Stanisław Pieńkowski

 

Ceny biletów:

25 zł - BILET NORMALNY
15 zł - BILET ULGOWY (od 10 do 26 roku życia, wraz z legitymacją szkolną lub studencką, emeryt, rencista, wojskowy)
BEZPŁATNIE - dzieci do 10 roku życia

 

 

 

DOMINIKA WILKOWSKA