Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Towarzystwo sportowe
Kolejarz Opole

Patrick Hansen pomoże Stal-Met Kolejarzowi w starciu z GTM Startem Gniezno

W najbliższą niedzielę Stal-Met Kolejarz zmierzy się z GTM Startem Gniezno. Najprawdopodobniej w barwach opolskiej drużyny wystąpi Patrick Hansen.

 

Patrick Hansen

19-letni Duńczyk podpisał przed sezonem kontrakt ze Speed Car Motorem, ale nie dostał szansy występu. Wypożyczyliśmy tego zawodnika na spotkanie ze Startem. Podpisaliśmy już wszystkie dokumenty z Motorem Lublin i przesłaliśmy je do Warszawy. Obecnie czekamy na potwierdzenie zawodnika. – mówi Grzeogrz Sawicki. Hansen uważany jest za nadzieję duńskiego żużla. Furorę zrobił podczas ubiegłorocznych finałów IMŚJ w Pardubicach, gdzie zajął trzecie miejsce i w Gdańsku, gdzie był drugi. W klasyfikacji generalnej był piąty. Wzoruje się na Darcy’m Wardzie. Imponuje mi waleczność, jaka charakteryzowała tego zawodnika. Staram się go naśladować, walczyć do ostatnich metrów i mijać rywali w spektakularny sposób. – mówi młody Duńczyk. Pochodzi z żużlowej rodziny. Jego ojciec, Martin, też jeździł na żużlu, a później pomagał jako mechanik samemu Hansowi Nielsenowi. Patrick zaczynał od mini żużla, od 3 lat ściga się na „pięćsetkach”. W ostatnim meczu duńskiej Metal Speedway League  wywalczył 11 punktów (1,3,1,6!,w,0,0) dla Grindsted Speedway Klub. W niedzielnym spotkaniu miałby zastąpić awizowanego Tomasza Rempałę.

 

 

Pełna mobilizacja

GTM Start Gniezno to, obok Motoru Lublin, najsilniejsza drużyna ligi. Zwycięstwo ze Stal-Met Kolejarzem spowoduje, że obejmie prowadzenie w ligowej tabeli przed fazą play-off. Opolanie jednak chcą pokazać się z dobrej strony i powalczyć o wygraną. W drużynie jest pełna mobilizacja. Od postawy zawodników będzie zależeć, czy podejmiemy z nimi rozmowy w kontekście nowego sezonu – mówi prezes Kolejarza. Na piątek i sobotę zaplanowane zostały treningi.  

 

 

Awizowane składy

 

GTM Start Gniezno:
1. Marcin Nowak
2. Krzysztof Jabłoński
3. Adrian Gała
4. Eduard Krcmar
5. Mirosław Jabłoński
6. Patryk Fajfer
 

 

Stal-Met Kolejarz Opole:
9. Michał Łopaczewski
10. Tomasz Rempała
11. Adrian Gomólski
12. Marcin Rempała
13. Kevin Woelbert
14. Jarosław Krzywosz

 

 

Niedziela, 6 sierpnia

Godz. 17.00

 

MAREK BODUSZ