Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Towarzystwo sportowe
Kolejarz Opole

Opolanie w finałach Brązowego Kasku

W historii Kolejarza Opole tylko jeden zawodnik zdobył Brązowy Kask. Był to Alfred Siekierka. A trofeum wywalczył w pierwszej edycji turnieju w 1976 roku na torze w Łodzi. Na najniższym stopniu podium stanął wówczas Marian Witelus, a kolejny zawodnik Kolejarza Hubert Czura był 12. 

 

Bliski złota był też Herbert Karwat w 1980 roku. Zawody odbyły się na opolskim torze. Karwat wygrał cztery wyścigi, ale przed ostatnią serią dwanaście punktów miał na swoim koncie także Marek Kępa. W bezpośredniej konfrontacji Karwat przyjechał za zawodnikiem Motoru Lublin. W Opolu został srebrny medal. Tuż za podium uplasował się wówczas Jan Hertel. Dwaj opolanie Joachim Zimoń i Stanisław Pogorzelski byli rezerwowymi. Obydwaj pojawili się na torze, ale tylko drugi z nich wywalczył punkt. Co ciekawe, w barwach łódzkiego klubu wystąpił Karol Lis, który od następnego sezonu walczył o punkty dla Kolejarza Opole.

 

W finałach Brązowego Kasku jeździli też inni reprezentanci opolskiej drużyny, ale z reguły zajmowali miejsca poza czołową dziesiątką. Byli to Bernard Dropała (1979), Stanisław Pogorzelski (1979), Artur Pyka (1985), Jóżef Cebula (1985), Edward Świerc (1987), Bernard Jambor (1987), Waldemar Gabor (1987 rez., 1988), Marek Mróz (1990), Krzysztof Świder (1999), Adam Czechowicz (1999, 2000), Marcin Sekula (2003), Marcin Koj (2006, rez.), Bartosz Szymura (2007). Miejsca w pierwszej dziesiątce zajmowali Marek Mróz w 1989 (był siódmy), Sławomir Char w tym samym roku był dziesiąty, Ronnie Jamroży w 2006 (był szósty) i Rafał Fleger w 2008 (był piąty).

 

W bieżącym sezonie żaden z zawodników Kolejarza nie wystartuje w zawodach.Mamy jednak nadzieję, że w najbliższej przyszłości doczekamy się kolejnych laureatów turnieju.

 

 

MAREK BODUSZ