Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Towarzystwo sportowe
Kolejarz Opole

Mateusz Adamczewski zawodnikiem OK Kolejarza (wywiad)

Do tej pory w Kolejarzu znajdowało się trzech juniorów - Jarosław Krzywosz, Patryk Wojdyło i Przemysław Liszka. Dwaj ostatni barw Kolejarza bronić będą na zasadzie "gościa". W sobotę do kadry dołączył kolejny zawodnik. Jest nim 18-letni Mateusz Adamczewski. Wychowanek Stali Toruń w minionym sezonie wystąpił w czterech spotkaniach PSŻ-tu Poznań, w których zdobywał średnio 0,333 pkt/bieg.


 

W minionym sezonie wystąpiłeś w czterech spotkaniach PSŻ-tu Poznań, w których zdobywałeś średnio 0,333 pkt/bieg. Ze swojej postawy nie możesz być  zadowolony...


Mateusz Adamczewski, zawodnik OK Kolejarza Opole: Dokładnie, nie jestem zadowolony ze swojej dyspozycji. Brakowało mi przede wszystkim jazdy i dobrego sprzętu. Myślę, że były to główne przyczyny mojej słabej postawy. Wciąż jestem młodym zawodnikiem i nie mam za dużo doświadczenia. Żebym mógł się rozwijać potrzebuję zdecydowanie więcej jazdy. Dzięki dużej ilości treningów w Opolu mam nadzieję, że stanę się lepszym zawodnikiem.

 

Jak układała się współpraca z drużyną z Poznania? Dlaczego nie zdecydowałeś się zostać w Poznaniu na następny sezon?Współpraca z poznańskim klubem układała się bardzo dobrze. Miałem dobry kontakt z trenerem Tomaszem Bajerskim. Kibice byli wyrozumiali i wspierali mnie. Koledzy z drużyny również mi pomagali. Szczególnie dziękuje Marcelowi Kajzerowi, który na treningach pomagał mi tylko jak mógł. Praktycznie na każdym treningu wsiadał na mój motocykl i robił kółka po torze, by później pomóc mi w dobraniu odpowiednich ustawień na poznański tor.

 

Dlaczego zatem postanowiłeś podpisać kontrakt w Opolu?

 

W klubie z Poznania nie miałbym tyle możliwości do startów, co w Opolu. Tutaj będę miał dobre perspektywy na rozwój. Oprócz tego działacze z Opola zapewnią mi sprzęt, na którym będę mógł startować. W ubiegłym sezonie klub z Poznania również pomagał mi sprzętowo, dostałem jeden motocykl, jednak nie był to sprzęt, na którym mógłbym rywalizować na równi z innymi zawodnikami.

 

Czy zadowoli Cię jazda tylko w zawodach młodzieżowych?

 

Na pewno w zawodach młodzieżowych będę chciał pokazać się z jak najlepszej strony, ale również będę walczyć miejsce w składzie na mecze ligowe

 

Wiemy, że zarejestrowałeś się na pomagam.pl i prosisz o wsparcie finansowe.

 

Tak, pieniądze, które uda się uzbierać spożytkuję na zakup małych rzeczy, które się częściej wymienia, jak np. sprężyny do sprzęgła.

 

Który klub twoim zdaniem będzie najgroźniejszym rywalem Kolejarza w walce o awans?

 

Na pewno silna będzie drużyna z Poznania. W okresie transferowym do drużyny dołączyli Marcin Nowak i Eduard Krcmar, czyli zawodnicy, którzy spokojnie mogliby startować w Nice 1.Lidze Żużlowej. Silna będzie również drużyna z Krosna, która będzie biła się o awans. Zobaczymy, sezon zapowiada się ciekawie.

 

Czy masz jakiegoś żużlowego idola? Jeśli tak, to kto nim jest?

 

Tak, moim idolem jest Darcy Ward.

 

Jakie masz cele na przyszły sezon?

 

Nie mam jakichś szczególnych celów. Chcę jeździć jak najwięcej, zrobić krok do przodu, ponieważ w tym sezonie nie poczyniłem praktycznie żadnych postępów.

 

Szymon Michalski