Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Towarzystwo sportowe
Kolejarz Opole

Kolejarskie derby już w niedzielę! Zapowiedź meczu Stal-Met Kolejarz vs RKS Kolejarz Rawicz

Już jutro 25 czerwca Stal-Met Kolejarz Opole zmierzy się na własnym torze z RKS Kolejarzem Rawicz. Początek spotkania o godz. 17.00.

GOSPODARZE

Stal-Met Kolejarz Opole miał walczyć o awans do rundy play off. Po siedmiu przegranych meczach i  jednym zwycięstwie w zasadzie nie ma już na to szans. Ale piąte miejsce w ligowej tabeli jest nadal w zasięgu opolskiej drużyny i dlatego jej zawodnicy  zrobią wszystko, by spotkanie z Rawiczem wygrać. Od początku sezonu rewelacyjnie spisują się Denis Gizatullin i Kevin Woelbert. Niestety, przez długi czas brakowało im  wsparcia ze strony polskich zawodników, przez co Kolejarz przegrywał mecze. Zawody zawsze były emocjonujące, a do zwycięstwa Kolejarza z reguły  brakowało zaledwie kilku punktów. Zdaje się, że ten etap opolski zespół ma już za sobą. W rywalizacji z Poznaniem już wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania. W ostatnim meczu w Krośnie dobrze się spisał Adrian Gomólski, który nie tylko zdobywał punkty dla swojej drużyny, ale również pomagał innym zawodnikom na torze. Także Michał Łopaczewski pokazał w ostatnich spotkaniach, że można na niego liczyć. Co najważniejsze, w drużynie panuje dobra i bojowa atmosfera. Zawodnicy współpracują w parkingu i na torze. – Od tego, jak pojadą w końcówce sezonu będzie zależało, czy w ogóle podejmiemy z nimi rozmowy w kontekście startów w nowym roku – mówi Grzegorz Sawicki.

 

GOŚCIE

Kolejarz Rawicz przystąpił do rozgrywek z zupełnie innym nastawieniem niż Opolanie. Ani trener, ani działacze nie stawiali przed drużyną żadnych wygórowanych celów. Chodzi o to, by po prostu przejechać sezon bez długów. Jak na razie na koncie rawickich „Niedźwiadków” nie ma żadnego punktu, wszystkie mecze drużyna ta przegrała.  W  maju dołączyli Adam Skórnicki oraz bracia Steven i Richard Worrallowie i odtąd drużyna prezentuje się coraz lepiej. W Opolu bracia nie wystąpią, gdyż mają zaplanowane zawody w Anglii. Zastąpią ich ulubieniec rawickiej publiczności Stanisław Mielniczuk oraz brytyjski talent, ubiegłoroczny finalista IMŚJ Josh Bates.

 

 

NAKRĘĆ DZIECIOM UŚMIECH
Przez cały sezon trwa akcja kibiców. Zbierają oni plastikowe nakrętki, które pod koniec roku zostaną sprzedane, a dochód uzyskany w ten sposób zostanie przeznaczony na organizację mikołajek oraz prezentów świątecznych dla dzieci pokrzywdzonych przez los. Prosimy o dostarczanie nakrętek przed zawodami, lub w ich trakcie do oznakowanych kartonów.

 

 

AWIZOWANE SKŁADY

Kolejarz Rawicz 
1. Lars Skupień (gość)
2. Stanisław Mielniczuk
3. Josh Bates
4. Arkadiusz Pawlak
5. Adam Skórnicki
6. Marek Lutowicz

 

 

Stal-Met Kolejarz Opole 
9. Adrian Gomólski
10. Michał Łopaczewski
11. Denis Gizatullin
12. Marcin Rempała
13. Kevin Woelbert
14. Jarosław Krzywosz

 

Sędziuje: Michał Stec
Komisarz toru: Stanisław Pieńkowski

 

 

GDZIE? Stadion Żużlowy im. Mariana Spychały w Opolu, ul. Wschodnia 2

KIEDY? 25 czerwca (niedziela), początek godz. 17.00 (próba toru 16.30, prezentacja 16.45)

ZA ILE? bilet normalny – 20 zł, bilet ulgowy – 15 zł (przysługuje młodzieży szkolnej, studentom, emerytom i rencistom za okazaniem ważnej legitymacji oraz kobietom), wstęp wolny (dzieci, uczniowie szkół podstawowych), program zawodów – 5 zł

 

REDAKCJA

projekty graf. Dominika Wilkowska, Marcin Ochota