Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Towarzystwo sportowe
Kolejarz Opole

Emocje ligowe czas zacząć! Na start PSŻ Poznań

W najbliższą niedzielę odbędzie się inauguracja sezonu 2019. W pierwszym meczu na torze w Opolu OK Bedmet Kolejarz podejmie Power Duck Iveston PSŻ Poznań. Pierwszy bieg spotkania zaplanowany jest na godzinę 15:00.
 

W marcu podopieczni trenera Mirosława Korbela odjechali cztery treningi punktowane, po których trzeba było wyselekcjonować pięciu najlepszych seniorów oraz dwóch juniorów. I tak w pierwszej parze w starciu z PSŻ-em Poznań wystąpią Bjarne Pedersen i Oskar Polis. W zeszłym roku 40-letni Duńczyk po awansie TŻ Ostrovii Ostrów Wlkp. do pierwszej ligi postanowił odejść z klubu i podpisać kontrakt w Opolu. Polis w minionym roku był z kolei liderem krajowej formacji seniorskiej Kolejarza.
 

Drugi duet stworzą Michał Szczepaniak oraz Denis Gizatullin. Za starszym z braci Szczepaniaków nieudany rok startów w barwach Wybrzeża Gdańsk. 35-latek sezon zakończył ze przeciętną średnią biegową wynoszącą 1,492. Zawodnik postanowił więc zejść ligę niżej i przyjąć ofertę drugoligowego OK Kolejarza Opole. Działacze opolskiego klubu liczą, że Szczepaniak okaże się mocnym punktem zespołu i wierzą, że starszy z braci powtórzy wynik z 2016 roku, kiedy to został sklasyfikowany w najlepszej dziesiątce zawodników Nice 1.LŻ pod względem średniej biegopunktowej. Słaby sezon za sobą ma również Denis Gizatullin. Jednak wszyscy w Opolu liczą, że Rosjanin, tak jak w roku 2017, będzie bardzo mocnym ogniwem zespołu.
 

Z juniorami występować będzie Kevin Woelbert. Lider opolan z zeszłego roku w sparingu z ROW-em Rybnik zaprezentował kapitalną dyspozycję. Wydaje się, że i w tym sezonie 29-letni Niemiec nie powinien mieć problemów ze zdobywaniem dwucyfrowych wyników.  W awizowanym składzie pod numerem 15. widnieje nazwisko Patryka Wojdyły. Wszystko wskazuje na to, że jego miejsce zajmie Przemysław Liszka. Z kolei z numerem 14. wystąpi ktoś z trójki: Damian Lotarski, Adrian Bialk, Jarosław Krzywosz.
 

Drużyna z Poznania do Opola przyjedzie w swoim najsilniejszym zestawieniu. Pierwszą parę stworzą David Bellego i Eduard Krcmar. Drugi duet to Władimir Borodulin oraz Marcin Nowak. Z numerem 5. wystąpi dobrze znany w Opolu Damian Dróżdż. Wychowanek Kolejarza Opole występować będzie z juniorami: Michałem Curzytkiem i Markiem Lutowiczem.
 

                                                  ****************

Próba toru rozpocznie się o godzinie 14:30. Prezentacja o 14:45, natomiast pierwszy bieg o godzinie 15:00.
 

Awizowane składy:
 
Power Duck Iveston PSŻ Poznań
1. David Bellego
2. Eduard Krcmar
3. Władimir Borodulin
4. Marcin Nowak
5. Damian Dróżdż
6. Michał Curzytek
7. Marek Lutowicz
 

OK Bedmet Kolejarz Opole
9. Bjarne Pedersen
10. Oskar Polis
11. Michał Szczepaniak
12. Denis Gizatullin
13. Kevin Woelbert
14.
15. Patryk Wojdyło
 

Cennik :
bilet NORMALNY - 25 zł
bilet ULGOWY - 15 zł
Osoba niepełnosprawna wraz z opiekunem - 15 zł

S.Michalski