Trwa ładowanie strony

Towarzystwo sportowe
Kolejarz Opole

Duńczyk reprezentantem Kolejarza Opole w sezonie 2019!

TS Kolejarz Opole nie zwalnia tempa. Wczoraj oficjalnie ogłoszonym zawodnikiem na sezon 2019 został Ilya Chalow, a dziś do drużyny dołączył także duński żużlowiec Bjarne Pedersen!

Duńczyk w sezonie 2018 reprezentował barwy TŻ Ostrovii, z którą wywalczył awans do Nice 1. Ligi Żużlowej. Podczas całego sezonu odjechał 14 spotkań, w których wykręcił średnią biegową 2,169 zajmując tym samym 6 miejsce w rankingu najskuteczniejszych zawodników 2. Ligi. Tuż przed nim na 5. miejscu znalazł się Kevin Woelbert.

Wiadomość o pozyskaniu Pedersena z pewnością ucieszy opolską publikę. Zarówno podczas rozgrywek ligowych jak i podczas turnieju o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego Duńczyk pokazał, że na torze jest prawdziwym walczakiem. Razem z Drużyną Prezesa zdobył zwycięstwo turnieju a także indywidualnie stanął na najwyższym stopniu podium.

Bjarne, witamy w drużynie!

Obecnie opolska drużyna liczy 6. zawodników - Denis Gizatullin, Oskar Polis, Hubert Łęgowik, Kevin Woelbert, Ilya Chalow a także Bjarne Pedersen.