Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Towarzystwo sportowe
Kolejarz Opole

Do Rzeszowa po jak najlepszy wynik. Zapowiedź

W niedzielę na stadionie w Rzeszowie odbędzie się 6. kolejka 2. Ligi Żużlowej. Rywalem OK Kolejarza Opole będzie miejscowa Stal Rzeszów. Początek meczu o godzinie 18:00.

 

STAL RZESZÓW FAWORYTEM
Eksperci nie mają wątpliwości, że to gospodarz niedzielnego meczu jest murowanym faworytem do zwycięstwa. Stal w tym sezonie nie przegrała jeszcze meczu. Na inaugurację sezonu wygrała z TŻ Ostrovią (52:38), następnie osłabiona brakiem Grega Hancocka zremisowała w Poznaniu (Hancock nie miał ważnych badań lekarskich) i minimalnie wygrała na swoim torze ze Stainer Unią Kolejarzem Rawicz (44:43). We wszystkich dotychczasowych meczach liderami drużyny byli Greg Hancock i Tomasz Jędrzejak. Pierwszy z wymienionych jest najskuteczniejszym zawodnikiem 2. Ligi Żużlowej ze średnią 2,8pkt/bieg. Jędrzejak z kolei jest trzecim najlepszym zawodnikiem i legitymuje się średnią biegową równą 2,6pkt/bieg. Najsłabszym seniorem w kadrze Stali jest Nicklas Porsing. Pojedzie on razem w parze z Nickiem Morrisem. Z numerem 10. wystartuje wychowanek tarnowskiej Unii Edward Mazur. Ważne punkty dla drużyny zdobywa również junior Arkadiusz Potoniec. Do tej pory może pochwalić się średnią biegową wyższą od m.in. Porsinga i Mazura.

 

DEBIUT W MECZU WYJAZDOWYM LAWSONA
32-letni Anglik w tym sezonie miał okazję zaprezentować się tylko na opolskim torze. W meczu z Polonią Bydgoszcz wraz z Oskarem Polisem był liderem drużyny (12+1), natomiast w meczu z KSM-em Krosno przy swoim nazwisku zapisał 11 punktów + 3 bonusy. To daje mu drugie miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych jeźdźców 2. Ligi Żużlowej. Do parowym Richarda Lawsona będzie Hubert Łęgowik. W tym sezonie zawodnik ten spełnia pokładane w nim nadzieje.

 

POLIS I GIZATULLIN W PIERWSZEJ PARZE
22-letni wychowanek Włókniarza Częstochowa jest najlepszym krajowym zawodnikiem OK Kolejarza Opole. Z kolei Gizatullin jest najsłabszym seniorem w drużynie prowadzonej przez Piotra Żyto. Jeśli drużyna myśli o osiągnięciu dobrego wyniku na torze w Rzeszowie, 35-letni Rosjanin musi pokazać sie z lepszej strony. Kapitan OK Kolejarza w tym sezonie prezentuje się słabiej niż w zeszłym roku, kiedy to był najlepszym zawodnikiem 2. Ligi Żużlowej.

 

KEVIN WOELBERT W PARZE Z JUNIORAMI
9+1 w Poznaniu, 12+2 z Ostrowem i 14+1 z Krosnem - tak do tej pory punktował 28-letni Niemiec. Przed Woelbertem ciężkie zadanie - już w swoim pierwszym biegu stanie pod taśmą razem z Gregiem Hancockiem. Z numerem 7. wystartuje Adrian Bialk. Wychowanek Włókniarza Częstochowa doczeka się debiutu w barwach OK Kolejarza. W piątek na torze w Opolu podczas treningu doszło do poważnego wypadku z udziałem Jarosława Krzywosza i Kamila Kamińskiego. Zawodnicy zderzyli się ze sobą na wyjściu z drugiego łuku. Po badaniach w szpitalu okazało się, że Krzywosz doznał wstrząśnienia mózgu oraz zdiagnozowano pęknięty obojczyk, natomiast Kamiński ma rozcięty łuk brwiowy. W Rzeszowie formację juniorską najprawdopodobniej stworzą Adrian Bialk i Mateusz Pacek.

 


Awizowane składy:

 

OK Kolejarz Opole:
1. Oskar Polis
2. Denis Gizatullin
3. Richard Lawson
4. Hubert Łęgowik
5. Kevin Woelbert
6.
7. Adrian Bialk

 


Stal Rzeszów:
9. Tomasz Jędrzejak
10. Edward Mazur
11. Nick Morris
12. Nicklas Porsing
13. Greg Hancock
14.
15. Arkadiusz Potoniec

 

Początek spotkania: 18:00
Sędzia: Jerzy Najwer
Komisarz toru: Paweł Stangret


SZYMON MICHALSKI