Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Towarzystwo sportowe
Kolejarz Opole

Czy Sebastian Ułamek w końcu pokaże moc? Zapowiedź

19 sierpnia OK Kolejarz Opole uda się na wyjazdowy mecz z Polonią Bydgoszcz. Polonii w zeszłą niedzielę przyznany został walkower (40:0), ponieważ zespół Stainer Unii Kolejarza Rawicz nie spełnił wymogu regulaminowego dotyczącego czterech Polaków w składzie. Mimo wszystko, Polonia Bydgoszcz szanse na awans do fazy play-off ma tylko matematyczne. Mecz z OK Kolejarzem Opole będzie najprawdopodobniej ostatnim meczem polonistów przed własną publicznością w tym sezonie. Podopieczni menadżera drużyny Jerzego Kanclerza będą z pewnością chcieli godnie pożegnać się ze swoimi kibicami.

 

Przed sezonem wydawać by się mogło, że takie mecze jak wyjazd do Bydgoszczy będzie dla zespołu z Opola spacerkiem. Eksperci, kibice i działacze klubu przed sezonem uważali, że zespół zbudowany na ten rok będzie w stanie powalczyć w lidze jak równy z równym z takimi zespołami jak Stal Rzeszów czy TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. Sezon jednak brutalnie zweryfikował te plany. W tej chwili OK Kolejarz walczy o to, żeby dostać się do fazy play-off.

 

Po dziesięciu rozegranych meczach OK Kolejarz znajduje się na czwartej pozycji w tabeli z 9 punktami. Na 5. miejscu, tuż za plecami opolan jest PSŻ Poznań, który do opolskiego Kolejarza ma stratę tylko jednego punktu meczowego. W nadchodzącą niedzielę Kolejarz zmierzy się na wyjeździe z Polonią Bydgoszcz. Porażka w tym meczu nie przekreśli szans na awans do fazy play-off, jednak wszyscy w Opolu liczą na piąte zwycięstwo w sezonie.

 

Kto wie, jakby wyglądała sytuacja w tabeli opolan, gdyby w trakcie sezonu udało się wzmocnić drużynę. W kręgu zainteresowań działaczy klubu byli Andriej Kudriaszow i Oliver Berntzon. Nic z tego jednak nie wyszło. Kudriaszow postanowił przenieść się do Łodzi, natomiast Berntzon wybrał walkę o skład u swojego dotychczasowego pracodawcy Startu Gniezno. Nie można jednak wykluczyć, że na fazę play-off działacze wzmocnią kadrę drużyny.

 

Trener Piotr Żyto na niedzielny mecz awizował skład z Sebastianem Ułamkiem. 43-letni zawodnik w składzie zastąpił Richarda Lawsona. Ułamek w tym sezonie aspiruje do miana największego niewypału transferowego. W dwóch pierwszych meczach sezonu na torze zachowywał się pasywnie, po przegranym starcie nie był w stanie przedrzeć się na wyższe pozycje. Czarę goryczy przelał domowy mecz, gdy rywalem OK Kolejarza była Ostrovia Ostrów Wlkp. Ułamek zaprezentował się fatalnie, kończąc zawody z zerowym dorobkiem punktowym. Po tym meczu trener Piotr Żyto postanowił dać 43-letniemu zawodnikowi jeszcze jedną szansę. Wychowanek Włókniarza Częstochowa wystąpił w meczu ze Stainer Unią Kolejarzem Rawicz. Ułamek zainkasował 8 "oczek", jednak jego postawa na torze nie była zadowalająca. Od tego meczu zawodnik regularnie przesyłał zwolnienia lekarskie, tłumacząc się problemami z kolanem. Teraz doświadczony zawodnik dostanie szansę na odkupienie win. Lepsza postawa w drugiej części sezonu przynajmniej połowicznie zmazałaby plamę po fatalnym początku w wykonaniu Ułamka. Wychowanek Włókniarza Częstochowa w niedzielę wystartuje razem w parze z Oskarem Polisem. Pierwszą parę stworzą Hubert Łęgowik i Denis Gizatullin, natomiast z juniorami wystartuje Kevin Woelbert.

 

W awizowanym zestawieniu gospodarzy jest jedna niewiadoma. Chodzi o zawodnika, który pojawi się pod numerem "13". Najprawdopodobniej to miejsce zajmie  Dimitri Berge, który wraz z Rene Bachem są liderami Polonii Bydgoszcz. Wspierać ich się stara Oskar Ajtner-Gollob. Pod numerem 10. wystartuje były zawodnik klubu z Opola Valentin Grobauer. Niemiec w tym sezonie wystąpił w trzech meczach Polonii Bydgoszcz w których zdobywał średnio 1,438 pkt/bieg. Skład gospodarzy uzupełnia Damian Adamczak oraz juniorzy: Tomasz Orwat i Mateusz Jagła.

 

W pierwszym meczu obu tych drużyn na torze w Opolu padł wynik 57:33 dla opolan. Wówczas liderami OK Kolejarza byli zdobywcy 12 "oczek": Richard Lawson i Oskar Polis.  Po 8 punktów dla drużyny Polonii Bydgoszcz zdobyli Rene Bach i Dimitri Berge.

 

Awizowane składy:

 

OK Kolejarz Opole
1. Hubert Łęgowik
2. Denis Gizatullin
3. Oskar Polis
4. Sebastian Ułamek
5. Kevin Woelbert
6. Jarosław Krzywosz

 

Polonia Bydgoszcz
9. Oskar Ajtner-Gollob
10. Valentin Grobauer
11. Rene Bach
12. Damian Adamczak
13.
14. Tomasz Orwat
15. Mateusz Jagła

 


Próba toru: 16:30
Prezentacja: 16:45
Pierwszy bieg: 17:00

 

SZYMON MICHALSKI