Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Towarzystwo sportowe
Kolejarz Opole

Piotr Żyto


Piotr Żyto urodzony 29.06.1962 w Lesznie, w zawodniczej karierze zdobył kilka medali Mistrzostw Polski, jednak największe sukcesy odnosił jako menadżer.

Jako "Żyto Speedway Management" doradzał drużynom z Opola, Gdańska i Lublina. W jego stajni żużlowej byli m.in. tacy zawodnicy jak Sławomir Drabik, Prix Niels Kristian Iversen. Przez dwa lata pracował także w Poole Pirates.

W 2004 roku awansował z Kolejarzem Opole do 1 ligi. Później był trenerem Włókniarza Częstochowa, Falubazu Zielona Góra, Kolejarza Rawicz, ROW Rybnik by ponownie objąć stery opolskiego Kolejarza.

Największy sukces trenerski jaki Żyto ma na swoim koncie to zdobycie wraz z Falubazem Zielona Góra złotego i srebrnego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski w latach 2009-2010.

Trio trenerskie Marek Cieślak, Mirosław Kowalik i Piotr Żyto wraz z reprezentacją Polski w Lesznie wywalczyło w 2007 roku złoty medal Drużynowego Pucharu Świata.

Nadchodzący sezon 2018 zapowiada się bardzo emocjonująco, gdyż Żyto wraz z zarządem TS Kolejarz Opole zmontował mocny skład 2 ligowy, kontraktując m.in. Ułamka, Woelberta, Gizatullina czy Polisa.

Życzymy powodzenia "Trenejro" !!!