Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Towarzystwo sportowe
Kolejarz Opole

Sebastian Ułamek

Sebastian Ułamek urodził się 20 listopada 1975r. W sporcie żużlowym był zakochany od dziecka. Nie ma się czemu dziwić skoro, brat jego matki to Józef Kafel - były doskonały zawodnik oraz szkoleniowiec. Można powiedzieć, że był na speedway skazany, więc szybko doszedł do wniosku, że i on będzie żużlowcem.

Po długich i ciężkich rozmowach z rodzicami Sebastian i Piotr Ułamkowie trafili do częstochowskiej szkółki. Sebastian licencję „Ż” zdobył w 1992 roku i to właśnie wtedy rozpoczęła się długa i usłana sukcesami droga żużlowa Sebastiana.

Żeby opisać wszystkie osiągnięcia nowego zawodnika TS Kolejarza Opole, trzeba by napisać książkę, więc przybliżymy sylwetkę „Seby” w telegraficznym skrócie…

Ułamek to jeden z największych talentów w historii polskiego speedwaya, od samego początku kariery wiedział czego chce a sukcesy przychodziły same. Podczas kariery Sebastian reprezentował barwy klubów: Włókniarz Częstochowa, Wybrzeże Gdańsk, Atlas Wrocław, Unia Leszno, Unia Tarnów, WTS Wrocław, Start Gniezno, GKM Grudziądz i ŻKS ROW Rybnik. W najbliższym sezonie 2018, Ułamek do klubów w których jeździł będzie mógł dopisać jeszcze jeden - TS Kolejarz Opole!

Na swoim koncie ma ośmiokrotnie medale Drużynowych Mistrzostw Polski z Włókniarzem Częstochowa, Atlasem Wrocław, Unią Leszno i Wybrzeżem Gdańsk. Wielokrotnie stawał na podium Indywidualnych Mistrzostw Polski w 2001 i 2006 zdobywał brązowe medale. W Złotym Kasku dwukrotnie w 2000 i 2006 r. zajął drugie miejsce, oraz w 1997 i 2001 zajmował miejsce trzecie.

W turnieju o Srebrny Kask w 1995 roku, Ułamek zajął 2 miejsce. W sezonie 2006 wygrał Kryterium Asów i tego samego roku wraz z Sławomirem Drabikiem wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski Par Klubowych.

Na arenach międzynarodowych wielokrotnie reprezentował Polskę. W finale mistrzostw świata juniorów w 1996 roku zajął 5 miejsce, zaś w cyklu Speedway Grand Prix jako stały uczestnik jeździł w 1998, 2002 i 2009 roku. W Drużynowym Pucharze Świata w 2001 roku wywalczył z reprezentacją Polski srebrny medal, zaś 5 lat później zdobył złoty medal Mistrzostw Europy Par.

To tylko największe sukcesy Ułamka…

W Opolu ilokrotnie nie startował, zawsze czuł się tutaj dobrze na opolskim torze i jak sam mówi, jest to jego ulubiony tor. W 1997 roku wygrał Memoriał im. Gerarda Stacha, w 1998 wygrał w Opolu - Opolski Turniej Sponsorów. Na lodowisku Toropol także czuł się bardzo dobrze wygrywając w 2006 roku Galę Lodową, zaś rok później zajął w tej charytatywnej imprezie 2 miejsce.

W 2008 roku założy plastron TS Kolejarza Opole i jak sam stwierdził na podsumowaniu sezonu żużlowego w Opolu – „Chciałbym z drużyną Kolejarza awansować do 1 ligi i zrobię wszystko co w mojej mocy aby tak się stało na zakończenie sezonu”

„Seba” !!! Witamy w Opolu !!!