Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Towarzystwo sportowe
Kolejarz Opole

Richard Lawson

Richard Lawson urodzony 14 lutego 1986 r w Whitehaven, Cumbria. To brytyjski żużlowiec, chociaż można go śmiało nazwać pasjonatem różnych dyscyplin motorowych. Zaczynał jako junior od… motocrossu. Jeździł na Kawasaki i w kategorii 125cc wygrał brytyjskie mistrzostwa. Na żużlu zaczął jeździć w czerwcu 2008 roku.

 

Zadebiutował w konkursie w Conference League dla Redcar Cubs, zanim podpisał kontrakt na jazdę dla Workington Comets w Premier League w 2009 roku. W 2010 roku jeździł w drużynie Comets a także podpisał kontrakt z Elite League Wolverhampton Wolves jako numer 8. Z Kometami pozostał do końca 2013 roku a kolejne doświadczenie zdobywał w Elite League w 2012 roku z drużyną Peterborough Panthers, a w 2013 z Lakeside Hammers. W 2014 roku ponownie jeździł w Kometach, a rok później przeniósł się do Glasgow Tigers w Premier League, pozostając z Lakeside w Elite League.

 

Sukcesy jakie wywalczył w speedwayu to: Mistrzostwa czterech drużyn w Premier League i Young Shield w barwach Workington Comets a w 2016 Premier League Knock-Out Cup w barwach Glasgow Tigers.

 

W 2018 roku zadebiutuje w polskiej drugiej lidze, gdzie będzie bronił barw TS Kolejarz Opole. Włodarze klubu liczą, że ten właśnie zawodnik będzie objawieniem w Opolu, tak jak kiedyś pojawił się w Opolu Sean Wilson i stał się ulubieńcem opolskiej publiczności. W obu przypadkach osobą, która zaprosiła wiele lat temu Wilsona i obecnie Lawsona do startów w Opolu jest trener Kolejarza Piotr Żyto.

 

Witamy w Opolu!