Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Towarzystwo sportowe
Kolejarz Opole

Zwycięstwo zapewni komfort psychiczny przed decydującymi meczami. Zapowiedź

W niedzielę 28 lipca odbędzie się 13. kolejka rundy zasadniczej.  Rywalem OK Bedmet Kolejarza Opole będzie ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz. W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami lepsi okazali się bydgoszczanie, którzy zwyciężyli 47:43. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00.
 

Na kilka dni przed starciem z Polonią Bydgoszcz działacze naszego klubu wzmocnili swój zespół. Do drużyny dołączył Erik Riss, który z całkiem dobrej strony zaprezentował się w finale Speedway of Nations ( 5 punktów w pierwszym dniu i 5 punktów drugim dniu zawodów). Nie było to jednak jedyne wzmocnienie Kolejarza w tym tygodniu. Do sztabu szkoleniowego dołączył Jarosław Dymek, który będzie sprawował funkcję kierownika drużyny.
 

W czwartek trener Mirosław Korbel awizował skład, w którym znajduje się jedno wolne miejsce. Kto je zajmie? Opcji jest kilka. Jedna z nich zakłada debiut Erika Rissa. Wówczas w meczu z Polonią oglądalibyśmy dwa duety Polsko-Niemieckie. Pierwszy stworzyłby Woelbert z Polisem, a drugi, wspomniany Riss z Michałem Szczepaniakiem.
 

Kolejna możliwość, to występ Hubert Łęgowika. 24-latek w tym sezonie wystąpił w trzech spotkaniach Kolejarza, w których zdobywał średnio 10 punktów na mecz. Do jazdy pali się również Denis Gizatullin, który po słabym występie w meczu z Kolejarzem Rawicz (2+1) stracił miejsce w składzie. O tym, który zawodnik wystąpi pod numerem 12. zadecyduje duet Korbel-Dymek.
 

Bydgoszczanie do Opola przyjadą osłabieni brakiem Tomasza Orwata, który podczas turnieju Nice Cup doznał złamania obojczyka. Pierwszą parę Polonii stworzą Josh Grajczonek i Rene Bach, drugą Marcin Jędrzejewski (startował w barwach Kolejarza w sezonie 2011 i 2013) i Dimitri Berge. Z juniorami wystąpi Kamil Brzozowski.


Awizowane składy:
 

ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz:
1. Josh Grajczonek
2. Rene Bach
3. Marcin Jędrzejewski
4. Dimitri Berge
5. Kamil Brzozowski
6. Tomasz Orwat
7.
 

OK Bedmet Kolejarz Opole:
9. Kevin Woelbert
10. Oskar Polis
11. Michał Szczepaniak
12.
13. Bjarne Pedersen
14. Damian Lotarski
15. Patryk Wojdyło
 

Sędzia: Ryszard Bryła
Komisarz toru: Tomasz Welc
 

S.Michalski