Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Towarzystwo sportowe
Kolejarz Opole

Wybrałem Opole i jak na razie jestem zadowolony - rozmowa z Kevinem Woelbertem

Specyficzny tor, nowy zarząd i drużyna, a także nowy sponsor  - wszystko to wzbudziło moje zaufanie. Wybrałem Opole i jak na razie jestem zadowolony ze swojej decyzji. – mówi Kevin Woelbert dla niemieckiego portalu motorowego speedweek.com

 

 

- Kevin, do tej pory w ligach zagranicznych występujesz tylko w Polsce, ale za to punktujesz tam na stabilnym i wysokim poziomie. Czy wpływ na to ma fakt, że nie startujesz w tym sezonie w Anglii?

 

 - Na pewno dużo łatwiej jest mi planować treningi i występy w lidze polskiej. Mogę to robić tutaj na miejscu. Tak samo jeżeli chodzi o koszty. Trzeba jednak powiedzieć szczerze, że nie zrezygnowałem z występów w Anglii z własnej woli. Tak po prostu wyszło, ale dzięki temu mogę skupić się na Polsce, gdzie praktycznie po paru latach nieobecności zaczynam od nowa. Jestem jednak bardzo zadowolony z moich dotychczasowych osiągnięć. Przed sezonem założyłem sobie, że chcę zdobywać minimum 10 punktów na mecz i to póki co udaje mi się. W klasyfikacji najlepszych zawodników ligi jestem na 3 miejscu i mam nadzieję, że dalej będzie tak dobrze.

 

-Przez twój poprzedni klub z Krosna została na ciebie nałożona kara, co trochę utrudniło twój transfer. O co wtedy chodziło?

 

- Pokrótce mówiąc, chodziło o to, że po upadku w Landshut nie poszedłem do lekarza. Każdy zinterpretował sobie tę sytuację jak chciał, no i tak sprawa trafiła do Polskiego Związku Motorowego, który stwierdził moją winę. Pozostała mi więc tylko niemiecka liga.

 

 - Czy twój aktualny klub z Opola był twoim pierwszym wyborem, czy po prostu pierwszym, który się po ciebie zgłosił?

 

- Wszystkie kluby miały już kompletne składy. Pozostały tylko kluby z Opola i Krosna, które wcześniej nałożyło na mnie karę. Mój wybór był oczywisty i wybrałem TS Kolejarz Opole. Specyficzny tor, nowy zarząd i drużyna, a także nowy sponsor  - wszystko to wzbudziło moje zaufanie. Wybrałem Opole i jak na razie jestem zadowolony ze swojej decyzji.

 

- Czy temat występów na Wyspach w tym sezonie jest już zamknięty, czy może jednak nadal jesteś otwarty na propozycje?

 

- Miałem już nawet dwie oferty, ale je odrzuciłem. Na początku nie byłem zadowolony z braku kontraktu w Anglii, ale z biegiem czasu zauważyłem, że jest to dla mnie bardzo korzystne. Mam więcej czasu na przygotowania, treningi. Mam też cały najlepszy sprzęt przy sobie w Niemczech, a nie jak w poprzednich sezonach w Anglii. Mam też teraz okazję do startu na dłuższych torach niż te na Wyspach. To na pewno pomaga mi w osiąganiu lepszych wyników w turniejach indywidualnych. W Terenzano miałem wielkiego pecha, bo zabrakło mi jednego punktu, którego oddałem w swoim pierwszym biegu. Byłem strasznie zły z tego powodu, no ale to już za mną. Z przebiegu całego sezonu jestem jednak zadowolony, bo we wszystkich moich występach przywiozłem tylko cztery 0. W tym jedno w Terenzano,  gdzie zakończyłem zawody z 7 punktami, co było moim najgorszym indywidualnym występem w tym sezonie.

 

 - Jesteś szczęśliwym ojcem. Czy to nie jest trochę tak, że ten brak występów w tygodniu jest ci w tym momencie na rękę?

 

- Synek będzie miał w listopadzie 3 latka i na pewno jest w takim wieku, że potrzebny jest mu kontakt z ojcem. Dla mnie to też fajna sprawa, że mogę pobyć trochę w domu i porobić coś z synkiem. Dla całej naszej trójki jest to komfortowa sytuacja. Gdybym startował na Wyspach to było by trudne. Mam jednak nadzieję, że uda mi się znaleźć drużynę w Szwecji albo Danii. Wtedy całkowicie uniezależnił bym się od Anglii. Nie wiem, czy w obecnej sytuacji chcę tam jeszcze startować.

 

 

TŁUMACZYŁ DLA ZUZELOPOLE.PL: ROLAND CEBULA

ŹRÓDŁO: speedweek.com

LINK DO ORYGINAŁU: http://www.speedweek.com/speedway-racing/news/112423/Kevin-Woelbert-stark-Nachteil-zum-Vorteil-umgemuenzt.html#.WV50M7O1Ex8.facebook