Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Towarzystwo sportowe
Kolejarz Opole

Marek Mróz wraca do Opola jako menadżer

48-letni wychowanek Kolejarza Opole poprowadzi nasz zespół w najbliższym sezonie. Na stanowisku zastąpił Jarosława Dymka.

- To wielkie wyzwanie, a propozycja z klubu tak bliskiego memu sercu to zaszczyt, ale mnie zaskoczyła. Po raz pierwszy będę pracował na własny rachunek i cieszę się, że w Opolu. Środowisko znam od podszewki i powinno być trochę łatwiej. Przed nami wszystkimi wyzwania, bo zdajemy sobie sprawę jakie są oczekiwania. Znam jednak zawodników, wiem na co ich stać. Myślę, że mają potencjał, aby wywalczyć awans – powiedział Marek Mróz.

 

Mróz jest w Opolu doskonale znany i przez wiele lat był związany z żużlem w Stolicy Polskiej Piosenki. Pochodzi z Prudnika, ale jest wychowankiem Kolejarza w barwach którego jeździł przez 12 lat. Występował też w innych polskich klubach oraz w Wielkiej Brytanii. Karierę żużlową przerwała mu groźna kontuzja.

 

W kolejnych latach był mechanikiem kilku żużlowców, pomagał też zawodnikom Kolejarza. W Opolu prowadził szkółkę i był asystentem trenera Piotra Żyty, gdy ten prowadził zespół. W swojej karierze trenerskiej Mróz dotychczas pomagał menadżerom. W ubiegłym sezonie współpracował z Żyto w ROW-ie Rybnik, ale „Rekiny” rozwiązały z nim współpracę.

 

Popularny „Mroziu” poprowadzi Kolejarza, a pomagać mu będzie Krzysztof Bas, który jednocześnie będzie odpowiedzialny za szkółkę żużlową.

– Marek Mróz jest naszym człowiekiem, który od zawsze jest z naszym klubem, mieszka w Opolu, czyli cały czas jest na miejscu. Jest całym sercem za Kolejarzem i stąd nasza decyzja - tłumaczy prezes OK Bedmet Kolejarza Zygmunt Dziemba.