Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Towarzystwo sportowe
Kolejarz Opole

Brak Woelberta ogromnym osłabieniem. Kto zwycięży w derbach Kolejarzy?

Osłabieni brakiem Kevina Woelberta udamy się do Rawicza, aby zmierzyć się w pierwszych w tym sezonie derbach Kolejarzy. Jest to pierwsza taka sytuacja, kiedy w naszych szeregach zabraknie lidera naszego zespołu. Początek spotkania o godzinie 16:00.
 

29-letniego Niemca w sobotę czeka występ w lidze niemieckiej. Wszyscy kibice zdają sobie sprawę, jak ogromne jest to osłabienie dla naszego Kolejarza. Zwłaszcza, jeśli spojrzymy na średnią biegową Kevina z tego sezonu. 2,333 pkt/bieg wygląda imponująco. Jednak absencja jednego jest szansą dla drugiego. Do składu meczowego po jednym spotkaniu przerwy wraca Oskar Polis. Z pewnością nie takiego początku sezonu spodziewał się 23-letni wychowanek Włókniarza Częstochowa. Po dwóch średnich występach Oskar stracił swoje miejsce w składzie na rzecz Huberta Łęgowika. Łęgowik, który z kolei bardzo udanym występem przeciwko Euro Finannce Polonii Piła zapewnił sobie nie tylko pewne miejsce w awizowanym składzie, ale również dobry numer startowy. Hubert wystąpi z "1" na plecach, co oznacza, że w pierwszej fazie zawodów będzie startował z pól wewnętrznych. Warto również wspomnieć, że para Łęgowik-Polis wszystkie swoje biegi odjedzie po równaniach toru. Pierwszy wyścig po kosmetyce często słynie z tego, że ciężej wyprzedza się na dystansie, a bardzo ważny jest sam start. Dlatego istotne będzie to, aby od samego początku trafić z odpowiednimi ustawieniami na rawicki tor.
 

Drugą parę stworzą Michał Szczepaniak i Denis Gizatullin. Duet ten w tym sezonie wystąpił razem w dziewięciu wyścigach. 6 biegów kończyło się zwycięstwami drużynowymi, 2 remisami, natomiast tylko jedna gonitwa zakończyła się triumfem rywali. Trener Mirosław Korbel wychodzi zatem z założenia, że nie ma sensu zmieniać czegoś, co dobrze funkcjonuje.
 

Plamę po pierwszym meczu wyjazdowym będzie chciał zmazać Bjarne Pedersen, który w spotkaniu na torze w Bydgoszczy uzbierał tylko 6 "oczek". Jeżeli doświadczony Duńczyk powtórzy podobny występ, to wywalczenie punktów w Rawiczu będzie zadaniem niemalże niemożliwym do wykonania.
 

Do sobotniego spotkania osłabieni podejdą również rawiczanie, którzy nie będą mogli skorzystać z Jaimona Lidseya oraz Keynana Rew. Pierwszy z wymienionych tego dnia rywalizować będzie w półfinale Speedway of Nations w Manchesterze. Drugi podczas II rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Ostrowie złamał kość udową i czeka go teraz co najmniej kilka tygodni przerwy od startów. Może się jednak okazać, że do składu na sobotnie spotkanie wskoczy junior Fogo Unii Leszno - Dominik Kubera.
 

W barwach rawickiego klubu pod "13" wystąpi Brady Kurtz, który w tym sezonie jest podstawowym zawodnikiem Fogo Unii Leszno. 22-letni Australijczyk w tym roku wystąpił już w jednym spotkaniu w barwach Kolejarza. W meczu przeciwko ZOOlesz Polonii Bydgoszcz zdobył 16 punktów i był liderem swojego zespołu. Niewykluczony jest również występ starszego brata Brady'ego - Todda Kurtza.
 

O tym, który z Kolejarzy okaże się lepszy, przekonamy się dzisiaj późnym popołudniem. Pierwszy bieg spotkania zaplanowany jest na godzinę 16.

Składy awizowane:
 

Stainer Unia Kolejarz Rawicz:
9. Damian Baliński
10. Arkadiusz Pawlak
11. Szymon Szlauderbach
12. Keynan Rew
13. Brady Kurtz
14. Krzysztof Sadurski
15. Kacper Pludra
 

OK Bedmet Kolejarz Opole:
1. Hubert Łęgowik
2. Oskar Polis
3. Michał Szczepaniak
4. Denis Gizatullin
5. Bjarne Pedersen
6.
7. Mateusz Adamczewski

 

Szymon Michalski